Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-11-21, 00:00    [Harmonijkarz] Gregoire Maret

Gorąco polecam! Z tym, że on na chromatyku! Zacząłem go słuchać, bo sam zacząłem boje z tym instrumentem :D i uważam że diatonik wymięka, jeśli chodzi o granie hm, muzyki nie bluesowej(ile można bluesa grać...)
http://w500.wrzuta.pl/aud...ler-jean_pierre
http://www.youtube.com/watch?v=OLPD6tz5SyY
Polecam! Często można go spotkać w nagraniach Marcusa Millera, natomiast grał też z innymi wielkimi, można go też usłyszeć u Pata Metheny'ego, i Herbiego Hancocka
http://www.youtube.com/watch?v=Az_WSkKM5CU Mój nowy autorytet, naprawdę warto posłuchać
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-21, 14:38    Odp: [Harmonijkarz] Gregoire Maret

Również polecam tego niezwykłego muzyka. W mojej opinii jest to najbardziej awangardowy harmonijkarz chromatyczny, absolutny wirtuoz!
Mieliśmy okazję pograć na jamie we Wrocławiu po festiwalu gitarowym w 2008r.
Trochę była trema grać przed TAKIM muzykiem :D

Pozdrowienia kwartowe
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Oleq 


Wiek: 34
Posty: 30
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Gdynia / Wrocław
Wysłany: 2010-11-21, 19:20    Odp: [Harmonijkarz] Gregoire Maret

Hue hue... Słucham i moje uszy z podziwu wyjść nie mogą co słyszę :P Kacper? :P Nie dziwię się, Bartku, że miałeś tremę przed TAKIM muzykiem. Moim zdaniem musi być lekko szurnięty, ale to może stąd ta ocena, że nie słucham takiego jazzu ;P No ale na pewno czegoś można się od niego nauczyć :)
_________________
hop siup trallala jumba jumba jumba ja!
**********************************
Ola Latowska
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-01-27, 12:32    Odp: [Harmonijkarz] Gregoire Maret

Gregoire Maret jest po prostu genialny.Słychać to w tych kawałkach na You Tube,gdzie gra ballady.Klasę jazzmana najlepiej można poznać właśnie po balladach.Maret gra wszystko,gra tak jakby naturalne uwarunkowania chromatyka nie miały dla niego żadnego znaczenia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
radiomaniak


Posty: 53
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-01-27, 12:42    Odp: [Harmonijkarz] Gregoire Maret

Jeśli poważany wytwórca instrumentów muzycznych wypuszcza na rynek harmonijkę sygnowaną Gregoir Maret, nie powinno być więcej pytań.

ajneck napisał/a:
Maret gra tak, jakby naturalne uwarunkowania chromatyka nie miały dla niego żadnego znaczenia.


Są takie jednostki, zwane pieszczotliwie geniuszami, które zdają się nie podlegać prawom fizyki. Wszak akustyka to jeden z jej działów :D
Zresztą, prawa harmonii też się go nie imają.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-05, 18:24    Odp: [Harmonijkarz] Gregoire Maret

Mam pytanie do tych co mają kilka (czyli nie jedną lub dwie ale więcej) płyt (czy odpowiedników w mp3):
Właśnie przeglądam jego stronę i widzę, że wydał/uczestniczył w wielu płytach/projektach.
Która z jego płyt Waszym spełnia najpełniej poniższe warunki:
- harmonijka jest czołowym instrumentem a nie "dogrywajką"
- jazz danej płyty nie jest "spokojnym bujaniem ala Toots" (z całym szacunkiem dla Tootsa) ale nie jest też już totalnie "postmodernistycznym zgrzyto-jazzem" (jak to kiedyś określił mój znajomy :) )
No dobra przyjmijmy zakres dynamiczności (nie dynamiki ;) ) i awangardowości między Brubeckiem a Hancockiem
- lub jest w stronę bluesa (jeśli w ogóle zahaczał o takie klimaty)
- jest kooperacją ze innymi guru jazzu (wymienmy roboczo: Hancock, Coltrane, Metheny i tego rzędu)
- istnieje na rynku (tzn jest do dostania, lub jej plikowe wersje)

z góry dzięki za propozycje!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
ajneck 


Wiek: 57
Posty: 188
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2012-02-25, 02:15    Odp: [Harmonijkarz] Gregoire Maret

Znalazłem właśnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów Pata Metheny "Are You Going With Me" -z pojedyniem dwóch gigantów-pianisty Lyle Maysa z Gragoire Maretem.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Pojedynek brzmieniowej imitacji harmonijki z prawdziwą harmonijką.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu