Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jaszczur 


Wiek: 32
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-08-20, 16:36    Harmonijka w muzyce filmowej

Znacie jakieś ciekawe przykłady wykorzystania harmonijki w muzyce filmowej? Oczywiście poza szlagierami typu "Pewnego Razu na Dzikim Zachodzie" (aka "Człowiek z harmonijką") ;)

Chodzi nie tyle o tytuły, w których wykorzystano już istniejące utwory muzyczne z harmonijką (a takich przykładów można mnożyć wiele, np. "Blues Brothers", "Crossroads", czy "Skazany na Bluesa"), choć i je również można dodawać w tym temacie, ale przede wszystkim o oryginalne kompozycje napisane specjalnie na potrzeby filmów.

A oto kilka moich propozycji.

Dwa utwory filmowe skomponowane przez chyba najwybitniejszego kompozytora filmowego w historii kina - Johna Williamsa (i przy okazji najbardziej utytułowanego - m.in. 5 wygranych oskarów i 47 nominacji do niego). Chyba wszyscy kojarzą muzykę z "Gwiezdnych Wojen", "Indiany Jonesa", "Parku Jurajskiego" i "Szczęk" - to właśnie jego dzieła :P


Motyw przewodni z filmu "The Sugarland Express".


suita z "The Reivers".

Skoro już jesteśmy przy Williamsie, to oprócz muzyki filmowej napisał również wiele innych kompozycji i koncertów (np. tworzył muzyczne oprawy Igrzysk Olimpijskich). Niektóre z nich z harmonijką. A tutaj fragment jego koncertu z Robertem Bonfiglio :


Czekam na wasze propozycje :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu