Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Yewsky 

Wiek: 24
Posty: 4
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-10-22, 16:09    [Problem] Harmonijka problem.

Witam, posiadam całkiem nową harmonijkę Hohner blues harp ms c oraz problem. Problem wygląda tak, podczas wdechu na kanale 7 wydobywa sie nieco cichszy oraz zniekształcony dźwięk. Poniżej zamieściłem nagranie jednak bardziej jest to czuć w realu. Dźwięk wydaje się słabszy oraz czuć drgania jakby na blaszce(jestem nowy w harmonijce) było ziarenko piasku. Problem nastał sam, bez mojej ingerencji(oczywiście poza graniem) jakoś tydzień po zakupie. Próbowałem przepłukać, ale to nic nie daje. Dodatkowo przypominam sobie że w tym samym dniu w którym zakupiłem harmonijkę wystąpił podobny problem z kanałem 3 bądź 4 jednak on minął po paru dniach. Teraz od zakupu harmonijki mija pewnie 3 tydzień. Staram się nie grać na tym kanale, nawet nie ma zbyt większego sensu gdyż gra jak gra.
W czym leży problem, harmonijka jest po prostu rozstrojona? Jeśli tak to czy jestem w stanie własnoręcznie to naprawić, czy oddać do jakiegoś sklepu. Harmonijka posiada jeszcze gwarancję. Nie wiem czy jest to ważne ale posiadam jeszcze Silverstara.

https://youtu.be/-J3z0sxyKfg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yewsky 

Wiek: 24
Posty: 4
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-10-22, 16:10    Odp: [Problem] Harmonijka problem.

W nagraniu zamieściłem zrzut z tunnera ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2017-10-27, 12:03    Odp: [Problem] Harmonijka problem.

Sprawdź czy przy graniu "problematyczny stroik" nie udesza w brzeg kanału w którym się znajduje. Możę jednak wypowie się ktos kto np zajmuje się tuningiem harmonijek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-10-28, 12:52    Odp: [Problem] Harmonijka problem.

Możliwe że się lekko rozstroił lub że jest coś między stroikiem a płytką stroikową.
Jak wygląda szczelina między stroikiem a płytką?
Ja bym spróbował zrobić to co Adam od ok 4:30 (tylko regulacja szczeliny!)
https://www.youtube.com/watch?v=fkqmXP9IVyg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yewsky 

Wiek: 24
Posty: 4
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-10-28, 14:47    Odp: [Problem] Harmonijka problem.

IronBone Trochę trudno mi było to sprawdzić :D

Hobbit Chyba pomogło, jednak nadal mam wrażenie że nie brzmi jak powinno. Wynik na tunerze jest wciąż taki sam. Oznacz to że jest lekko rozstrojona?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Yewsky 

Wiek: 24
Posty: 4
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2017-10-28, 14:55    Odp: [Problem] Harmonijka problem.

Dodam że ten stroik jako jedyny posiada "rysy od strojenia" tylko na połowie "końcówki" blaszki. Więc pozostaje taki mały róg nie "porysowany".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu