Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
briann

Posty: 0
Wysłany: 2018-09-28, 19:04    Harmonijka po dziadku

Witam
Nie wiedziałem gdzie napisać temat, więc postanowiłem go napisać w tej części forum. Otóż mój dziadek w spadku zostawił mi harmonijkę akordową marki Hohner, harmonijka nie była przez niego używana, z jego historii o tejże harmonijce wynika, że dostał ją od jakiegoś Niemca w prezencie, nie wiem ile harmonijka może mieć lat, nie wiem też kiedy ją otrzymał ale stawiam na lata 70-te, 80-te bo w tych czasach był najbardziej aktywny jako muzyk. Chciałbym się dowiedzieć ile ta harmonijka może być warta, nie chcę otrzymać za nią zbyt mało, ale nie chcę też narzuć horrendalnej ceny za nią. Mam nadzieję, że ktoś z was będzie w stanie mi pomóc. :)
Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-09-29, 08:52    Odp: Harmonijka po dziadku

Witaj!

Harmonijki akordowe używane są przez zespoły harmonijkowe. Dziadek może należał lub chciał założyć taki zespół. Harmonijki nie są tanie, ale zważywszy jej wiek, to raczej dużych pieniędzy na tym nie zarobisz. Niewiele tez producentów wytwarza takie instrumenty. Historycznie to Hohner, Suzuki, Amber Chuang, a ostatnio SWAN - Eastop
Zdjęcia nie są zbyt dobrej jakości, ( zbyt male wymiary i wyrazistość), ale wiadomo , że to HOHNER (ważne są wszystkie napisy). Przydały by się zbliżenia.

p.s. Harmonijki nowe tego typu np Eastop można kupić za 240 $

W kwestii tematu to ten post powinien się znaleźć w temacie
Kupno - sprzedaż http://forum.harmoszka.com/ogloszenia-kupno-sprzedaz-vf23.htm
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu