Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
hwedor

Posty: 7
Wysłany: 2011-11-25, 13:00    Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Witajcie!
Jestem nowicjuszem.

Czy możecie polecić harmonijkę, która do gry nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, dźwięki wydobywają się przy możliwie małym strumieniu powietrza, na której gra się lekko?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-25, 13:50    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Poczytaj opinie na forum. Opinie lekkich harmoszek mają np. Special 20 i Suzuki Harpmaster.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-11-25, 14:02    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Może inaczej: po co Ci ta wiedza.

Najlepsze są takie, które przechodzą tuning u zawodowych tunerów.

Cena tuningu może przewyższyć 100 USD i cena harmonijki do tuningu (zazwyczaj też niemała).

Fabrycznie tunigowane harmonijki (przykłady):
- Suzuki Fabulous
- B-Radical

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-11-25, 14:14    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Kolega pewnie miał na myśli harmoszkę ze średniej półki cenowej. :D
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hwedor

Posty: 7
Wysłany: 2011-11-25, 14:55    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Oj tak, raczej coś tańszego byłoby wskazane.
Zależy mi na bardzo lekkiej w graniu harmonijce, nawet niech cicho gra ale nie męczy przy dłuższym ćwiczeniu.
A jaka jest Hohner Golden Melody w porównaniu do Special 20 i Suzuki Harpmaster pod względem lekkości grania?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-11-25, 15:02    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Na Golden Melody gra się bardzo lekko, jest bardzo podatna na artykulację i techniki natomiast jest dość delikatna, łatwo ją zamordować. Jeżeli umiesz kontrolować siłę oddechu, to będzie dobry wybór.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-25, 17:03    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Ktoś tu kiedyś wspominał o Bushmanach, jako wyjątkowo szczelnych harpach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-25, 17:46    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Ja odradzam, brak zamiennych płytek stroikowych i stroiki zgrzewane.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2011-11-25, 19:58    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Witam !
Grałem na SS, GOLDEN MELODY, BLUES HARPIE, SOLIST PRO ,1847 CLASIC, MARINE BAND. Z tych wszystkich najlżej grało mi się na SOLIST PRO (nie polecam, padła po dwóch tygodniach,założyłem stroiki z 1847,teraz śmigają jak ta lala ale to już nie SOLIST PRO) i 1847 CLASIC ale to już górna półka(co prawda gdybym dziś kupował pierwszą harmonijkę to wybrałbym ją). Dla kogoś co zaczyna poleciłbym GOLDEN MELODY ,dość lekko wydobywa się z nich dźwięki, Tyle na temat harmonijek które sam przetestowałem pod katem lekkości wydobywania dźwięku .
Pozdrawiam KUKUSIEK :>
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hwedor

Posty: 7
Wysłany: 2011-11-25, 21:08    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

A na której gra się najlżej z tych trzech:
Hohner Golden Melody
Hohner Special 20
Suzuki Harpmaster
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-11-25, 23:13    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Wg. mnie to na goldenkach. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-27, 23:17    Odp: Harmonijka na której gra się lekko (dżwięki powstają przy możliwie małym strumieniu powietrza)

Cytat:
Czy możecie polecić harmonijkę, która do gry nie wymaga dużego wysiłku fizycznego, dźwięki wydobywają się przy możliwie małym strumieniu powietrza, na której gra się lekko


Wszystko co Koledzy zaproponowali będzie w graniu lekkie i przyjemne. Jednak muszę napisać, że nie masz się czym martwić, granie na harmonijce nie jest połączone z jakimś wielkim wysiłkiem fizycznym, podejrzewam że przebiegnięcie maratonu jest sporo bardziej męczące. Owszem, w czasie angażującego, pełnego energii godzinnego koncertu można się zmęczyć, ale to niezależnie od harmonijki ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu