Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Razenexi 

Wiek: 25
Posty: 7
Wysłany: 2012-11-13, 19:25    Harmonijka E

No to tak. Kupiłem specjala 20 w tonaji E. Jest to wysoka tonacja , ale słyszałem że to najbardziej podstawowa do bluesa. Niestety nie mogę z niej wyciągnąć żadnych bluesowych dźwięków :/
Może macie jakkieś taby które brzmią fajnie w tej tonacji ? Bardzo bym o nie prosił. Wiem , że każdą piosenkę można zagrać w każdej tonacji i będzie ona poprostu inaczej brzmiała. Głównie chodzi mi o jakąś prostą piosenkę lub ćwiczenia, które pomogą mi bardziej zapoznać się z bluesem (podciągi itp.)

Z góry dzięki !


Razenexi :p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-11-13, 19:33    Odp: Harmonijka E

Najpierw musisz opanować wydobywanie dźwięku z instrumentu, zanim zabierzesz się za granie.

Na początek:
Połóż się na plecach, na brzuch połóż encyklopedię i oddychaj tak, że przy wdechu encyklopedia "idzie" do góry, a przy wydechu w dół. Jak będzie Ci to wychodziło przyłóż harmonijkę do ust i postaraj się uzyskać pojedynczy dźwięk.

Oddychanie w początkowej fazie możesz ćwiczyć bez harmonijki.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Razenexi
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-11-13, 20:48    Odp: Harmonijka E

Mi się wydaje że chodziło o granie w tonacji E, czyli harmonijkę A, żeby grać bluesa w 2 pozycji. Z gitarzystami. Ale można zaczynać i od takiej. Tyle ode mnie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Razenexi 

Wiek: 25
Posty: 7
Wysłany: 2012-11-13, 21:47    Odp: Harmonijka E

Tonacja mojej harmonijki to E a nie A . Pewnie zasadnicza roznica ale ja sie tak za bardzo nie znam. Bo nie chodzi o muzyke w tonacji E tylko brzmienie harmonijki w tonacji E.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-11-13, 21:51    Odp: Harmonijka E

Wiemy, że masz harmonijkę w E. Na takiej, żeby było śmieszniej gra się najczęściej w tonacji H. Zatem prawdopodobnie usłyszałeś o graniu bluesa w E (faktycznie, bardzo często używana w tej muzyce tonacja) i kupiłeś harmonijkę w tej tonacji, nie wiedząc wcześniej nic o graniu w pozycjach i zasadach doboru harmonijki do tonacji utworu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Razenexi 

Wiek: 25
Posty: 7
Wysłany: 2012-11-13, 22:29    Odp: Harmonijka E

Aaaaaa to już rozumiem ;p. Kurcze ale kicha xD. Zapodacie jakieś fajne utwory zeby fajnie pasowało? A i czy moglibyście mi może nagrać piosenkę Dżemu - Whisky w tej właśnie tonacji ? Byłbym wdzięczny, bo już się dostosuję do tej tonacji i będę próbował w niej grać ;) .


Razenexi ;)

[ Dodano: 2012-11-13, 23:22 ]
Bo myślę, że to wcale nie był zły zakup. Grać można na wszystkim, a w moim przypadku będą to po prostu wysokie tony :p
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu