Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-09-20, 16:22    Harmonijka Bassowa - hohner 265?

Witam,

dzisiaj przegladalem troche aukcje na e-bayu i znalazlem taka oto harmonijke bassowa Hohnera, model 265. Myslicie, ze mozliwe jest przywrocenie takiej harmonijce dawny blask?
W ogloszeniu napisane jest, ze trzeba wymienic kilka stroikow, tylko skad je dostac? :/
Poza tym nie wiem czy oplaca sie ryzykowac :|

link:
http://www.ebay.co.uk/itm...=item1e726669dc

poki co 0.99 + wysylka.

co myslicie?

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-09-20, 18:51    Odp: Harmonijka Bassowa - hohner 265?

Możliwe, że warto zdobyć. Ale przywrócenie dawnego blasku może się okazać opłacalne tylko komuś kto zrobi to samodzielnie dla siebie. Takie stroiki to wiesz, jednak problem. Na upartego wymyśliłbym jak dorobić, jeśli są dużo dłuższe. Tylko ona nie wygląda na jakiś bardzo dobry stan szczerze mówiąc. Jest troszkę rdzy na nitach, mogą się kręcić stroiki, może być konieczne wymienienie sporej ilości nitów na śruby.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-09-20, 20:31    Odp: Harmonijka Bassowa - hohner 265?

Dzieki minigunmen za odpowiedz.
Jako, ze jestes specem od naprawy :P czekalem na Twoja ocene.

Tez obawiam sie, ze w srodku moze wygladac bardzo zle wiec chyba sobie odpuszcze.
Nie wiadomo w jakim stanie jest korpus i czy nie peknie podczas przerabiania na sruby.
No i te nieszczesne stroiki..

Mimo wszystko bede mial ta aukcje na oku i zobaczymy jak sie skonczy.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-09-20, 20:42    Odp: Harmonijka Bassowa - hohner 265?

Mam starą basową Vermoną i przyznam, że stroiki w tych instrumentach są nie tylko dłuższe, ale i sporo szersze niż w innych harpach, stąd może być niemały problem z ich naprawą/dorobieniem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-09-21, 00:30    Odp: Harmonijka Bassowa - hohner 265?

Za takie pieniądze to kupiłbym bez zastanowienia, choćby dla przyjemności pomajstrowania. Ze zdjęć nie wygląda ona najlepiej (pokrywy), ale jeżeli tylko korpus okaże się być dobry to ze stroikami nie powinno być znacznych problemów dla znającego deczko mechaniki i metaloznawstwa.
Można też dokupić całe płytki, ale to już będzie bardzo drogi zakup. ( ok. 400 euro ) http://www.hohner-cshop.d...a/Bass/Bass-78/

Wiemy z poprzednich postów, że stroiki są dłuższe, szersze i dopowiem, że są również grubsze. Też uważam, że jest to robótka dla miłośnika harmonijek, co czas mu się nie liczy, a tylko efekt końcowy. :)
Ja mam basówkę Hohnera 268 long i stwierdzam, że jest to dość wytrzymały instrument właśnie ze względu na rozmiary stroików i grubość korpusu. Obecne basówki mają już korpus z akrylu co znacznie przedłuża ich żywotność.
Taka nowa harmonijka jest b. droga i kosztuje ponad. 1000 euro. :(
Poniżej (dla porównania) zdjęcia mojej harmonijki, w tym jedno po zdjęciu pokrywy - celowo w większym rozmiarze dla uwidocznienia szczególów:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
cjsimon
  
Odpowiedz do tematu