Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
~pomaranczowy~ 

Posty: 1
Skąd: Mogielnica
Wysłany: 2017-01-08, 19:15    Grupa na Fb

Witam,
Tak mnie ostatnio naszedł pomysł czy by nie założyć grupy harmonijkowej na Facebooku? Opłacalny był by to pomysł?
Widziałem parę grup właśnie np: nt. zegarków i jest to dużo żwawsze od forum :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2017-01-08, 19:45    Odp: Grupa na Fb

A tę stronę widziałeś?
https://www.facebook.com/harmoszkacom/?fref=ts
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
~pomaranczowy~ 

Posty: 1
Skąd: Mogielnica
Wysłany: 2017-01-08, 20:17    Odp: Grupa na Fb

Widzieć widziałem, tylko że to zawsze stronka, funpage :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2017-01-08, 20:54    Odp: Grupa na Fb

No to się trzeba zastanowić jaką wartość dodaną taka strona ma i czy masz na tyle doświadczenia i energii by pisać tam 2-3 artykuły tygodniowo, tak interesujące by ludzie z tygodnia na tydzień na nie czekali i regularnie czytali.
Co tam będzie lepszego niż to co mamy tutaj?

Inaczej to będzie jedna z milionów tych stron, które zaśmiecają internet.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-08, 22:13    Odp: Grupa na Fb

Fajnie jak by była taka grupa zrzeszająca polskich harmonijkarzy.

Jest grupa HARMONIJKOWE GRATY NA SPRZEDAŻ. Tylko że tutaj umieszczane są jedynie ogłoszenia sprzedaży/kupna.
https://www.facebook.com/groups/336672663104476/

Grupa HarmonicaJam zrzesza harmonijkarzy z całego świata: https://www.facebook.com/groups/HarmonicaJam/ Można trafić na ciekawe nagrania, fotki etc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nowy88 

Posty: 48
Skąd: Żory
Wysłany: 2017-01-09, 00:25    Odp: Grupa na Fb

popieram
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-01-09, 15:15    Odp: Grupa na Fb

~pomaranczowy~ napisał/a:
Opłacalny był by to pomysł?

Opłacalny będzie jak ktoś wyłoży pieniądze na utrzymanie domeny, miejsca na serwerze i samej strony - Masz kasę to zakładaj - żyjemy w wolnym kraju.
IronBone napisał/a:
czy masz na tyle doświadczenia i energii by pisać tam 2-3 artykuły tygodniowo,

Na początku każdy dużo mówi, a jak przyjdzie do roboty i systematycznego pisania, potem idzie w zapomnienie i kolejna pusta grupa.
Co niektórzy narzekają, że tu na Forum Harmoszki nic się nie dzieje. Zapytam, a kto tworzy tematy i komentarze? Administrator czy sami Forumowicze? Ile każdy z Was postów napisał i ubogacił choćby starsze tematy?

Hobbit napisał/a:
Fajnie jak by była taka grupa zrzeszająca polskich harmonijkarzy.

A kogo niby zrzesza Harmoszka na facebook'u?
Piszcie komentarze i własne tematy, bo jakoś nie widzę tego.
p.s. Na Facebooku też są ciekawostki, artykuły i przede wszystkim nagrania, w większości pochodzące z w.w. stron zagranicznych
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
~pomaranczowy~ 

Posty: 1
Skąd: Mogielnica
Wysłany: 2017-01-09, 15:19    Odp: Grupa na Fb

Kolego IronBore, to miała by być grupa a nie blog :) pozatym właśnie nie zawiele jeszcze umiem w temacie harmonijkowym dlatego napisałem na forum w poszukiwaniu chętnych do takiego przedsięwzięcia ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-01-09, 15:41    Odp: Grupa na Fb

Ale grupy na FB się tworzy i prowadzi za darmo, nie trzeba serwerów. Popieram, bo fora internetowe ze względu na funkcjonalność, mimo sentymentu wydają się mało dynamiczne i ludzie wolą FB.

No właśnie, na grupie można dyskutować - na fanpage'u nie.

Myślę, ze strona harmoszki na facebooku skorzystałaby mocno jeśli łączyłaby się z grupą. Z doświadczenia w marketingu potwierdzam.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2017-01-09, 18:10    Odp: Grupa na Fb

~pomaranczowy~ napisał/a:
Kolego IronBore, to miała by być grupa a nie blog :) poza tym właśnie nie za wiele jeszcze umiem w temacie harmonijkowym dlatego napisałem na forum w poszukiwaniu chętnych do takiego przedsięwzięcia ;)

To może lepiej zająć się czymś, na czym się znasz. Czymś co stworzysz sam i dasz coś światu.
Jak powiedziano, każdy może zakładać co chce, ja jednak myślę, że świat i tak jest za bardzo zaśmiecony nic nie dającymi stronami/serwisami. Myślę, że należy rozwijać to, co jest dobre i ugruntowane i tu włożyć swoją energię.
I np. harmoszka.com jest bardzo dobrym miejscem do tego.
Tak na marginesie nie rozumiem po co wszyscy, wszytko wrzucać chcą na Facebooka. Nawet jeśli na takiej stronie pojawi się coś istotnego, to następnego dnia i tak to jest niedostępne w zalewie kotków, piesków i śmiesznych zdjęć.
A może tak ktoś zaproponuje by przenieść Wikipedię na Facebook i tam ją dalej rozwijać? Czujecie jaki był by tego efekt?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-01-09, 19:22    Odp: Grupa na Fb

Widzę, że nie do końca rozumiesz jak działają grupy na Facebooku. Zapisz się do którejś, to będziesz wiedział. Są dyskusje pod nowymi tematami a administracja pilnuje, żeby nie było kotków, piesków i śmiesznych zdjęć. Jest forma forum tylko oparta na osi czasu a nie na drzewie. Pełni to inną funkcję niż encyklopedia ze spisem treści - to miejsce spotkań, świeżych dyskusji, najnowszych faktów, rozmów aktywnych użytkowników.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
dżułisz
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 20:19    Odp: Grupa na Fb

Mimo, żem na forum nowy, pozwolę sobie zabrać głos. Otóż oprócz szlachetnego brzmienia harmonijki fascynuje mnie, nie mniej szlachetne, ukulele. Piszę o tym, albowiem entuzjaści ukulele są chyba pozbawieni forum (przynajmniej tak rozległego tematycznie, jak harmoszka.com) realizując swoje kontakty na grupie fejbukowej "polisz ukulele".
I cóż? Otóż zdarza się tam nader często pomysł będący negatywem tego wątku. Raz na jakiś czas pada propozycja "załóżmy forum". Ale jakoś grupa wystarcza. Przynajmniej jak dotąd.
Jakie mam podstawowe obserwacje i wnioski? Zadawane często pytanie "jaki instrument na początek?" uzyskuje w zasadzie każdorazowo odpowiedź. Odpada w zasadzie odpowiedź "było", "poszukaj". Padają co prawda odpowiedzi "skrolluj" ale rzadziej.
Na pewno łatwiej się umówić na wspólne granie. Bo fejsbuk jest obecny w zasadzie wszędzie, no bo nie tylko na komputerze.
Jest kilka fajnych grup harmonijkowych i pozwolę sobie napisać, że chyba wystarczy.
Obserwuje forum od kilku lat. Kilka miesięcy jestem zarejestrowanym użytkownikiem. Pytań miałem wiele, w zasadzie odpowiedzi uzyskałem dzięki funkcji "szukaj". To mój trzeci post napisany. Przeczytanych mam tysiące.
Pewnie znajdzie się ktoś, kto grupę na fejsbuku założy, ale mogę założyć się, że na więcej niż dziewięćdziesiąt procent pytań, odpowiedź będzie brzmieć "poszukaj na harmoszka.com, bo było".

Pozdrawiam z Tarnowa, harmonijkowej pustyni.
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2017-01-09, 20:51    Odp: Grupa na Fb

Dodam jeszcze, że obsługa forum na urządzeniach mobilnych zasadniczo nie funkcjonuje. Żeby zgadać się na granie, zapytać o coś, mieć kontakt z innymi harmonijkarzami w telefonie, gdzie odbywa się teraz ogromna część całego ruchu w internecie ostatnio najlepszym medium jest Facebook.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2017-01-10, 00:04    Odp: Grupa na Fb

Felix napisał/a:

Hobbit napisał/a:
Fajnie jak by była taka grupa zrzeszająca polskich harmonijkarzy.

A kogo niby zrzesza Harmoszka na facebook'u?
Harmoszka na fb to fanpage. Swoją drogą śledzę i fajnie że ktoś wrzuca tam posty. To Twoja robota? :)
Mi chodziło o taką grupę jak Harmonijkowe Graty, gdzie można by było zadać dowolne pytanie nt harmoszki itp.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-01-10, 22:12    Odp: Grupa na Fb

Hobbit napisał/a:
Swoją drogą śledzę i fajnie że ktoś wrzuca tam posty. To Twoja robota?

Tak, od długiego czasu samodzielnie.

Ale chętnie przeczytam Wasze komentarze pod postami i zamieszczę Wasze przemyślenia.
Z miłą chęcią opublikuję też Wasze video-klipy muzyczne i inne propozycje wbogacające forpocztę Harmoszki, jaką jest Facebook'owe konto.
Pozdrawiam Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2017-01-20, 14:31    Odp: Grupa na Fb

Przypomniałem sobie tę dyskusję gdy natknąłem się na pytanie w poniższym linku. Samo pytanie i (brak) odpowiedzi wyrażają moje zdanie o funkcjonalności Facebooka jako medium przekazywania i UTRZYMYWANIA informacji.
https://www.facebook.com/...153015681160008
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu