Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2015-02-02, 00:00    [GP VIII] HB II - ocena prac

Otrzymaliśmy trzy zgłoszenia i wszystkie są do przesłuchania tutaj: http://www.harmoszka.com/...ijkowe-Bitwy-II

Na oceny czekamy cały tydzień, potem podsumowujemy i sprawdzamy kto wygrał. :)

Przypominam, że można podawać również oceny dziesietne czyli np. 4,7.

Pozdrawiam. :)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hobbit 


Wiek: 32
Posty: 98
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-04, 23:44    Odp: [GP VIII] HB II - ocena prac

MacieJJ: bardzo fajnie grasz, płynnie i lekko, przez co Twoje frazy "gadają". Wydaje mi się, że słychać postępy w Twojej grze od warsztatów BnB. Podoba mi się jak rozwinąłeś tę solówkę, najpierw wstęp, później się rozkręciłeś, fajnie pociągnąłeś improwizację w górę i zbudowałeś napięcie. Chromatyk pasuje do tego kawałka. Długo grasz na nim? Tak trzymaj :) Raczej nie mam zastrzeżeń do Twojego nagrania, ale jak bym miał coś wskazać to mógłbyś troszkę wcześniej nagranie zacząć oraz to że trochę za głośno grałeś akordy (np te w środku nagrania) - myślę że subtelniejsze by bardziej pasowały.
Ocena: 4.7

Sternik: również ciekawe nagranie. Pierwsza myśl która się nasuwa to: "szkoda że nagrywane dyktafonem", bo nagranie sporo traci na brzmieniu. Podoba mi się melodyjność Twojego nagrania, na początku jest super - wolno, a później ta szybka zagrywka. Dalej też mi się podoba, w 1:22 świetny dwudźwięk i fajnie zawibrowałeś na nim. Od 1:33 troszkę gorzej. Na + że zamknąłeś nagranie frazą z początku, fajnie składa to kawałek w całość. Ogólnie przyjemnie mi się słuchało.
Ocena: 4

:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
DnameIN 

Wiek: 40
Posty: 15
Wysłany: 2015-02-05, 12:29    Odp: [GP VIII] HB II - ocena prac

Tym razem i ja postanowiłem dodać swoje trzy grosze. Mam malutkie doświadczenie i krytykiem muzyki nie czuję się zupełnie, dlatego mogę jedynie powiedzieć o moich ogólnych odczuciach do Waszej muzyki. Osobiście, mając staż z harmonijką (i muzyką jako taką) równy jednego roku, chciałbym umieć zagrać choć w połowie tak jak Wy;) Sam próbowałem podejść do tego podkładu, ale termin minął zanim udało mi się złożyć sensowne otwarcie na pierwsze 12 taktów. Następnym razem powinno mi się udać, będziecie mogli mi powytykać, jakby ktoś się poczuł urażony;)

macieJJ:
Bardzo podobają mi się Twoje niektóre zagrywki i w większości utworu wyraźnie akcentujesz podkład. Dobrze się to wszystko komponuje.
Ocena: 4,2

Hobbit:
Twoja gra jest świetna, ale jakoś przez większość otworu miałem wrażenie, jakbyś się rozmijał z podkładem (klimatem)
Ocena: 4

Sternik:
Jak dla mnie najlepsze wykonanie;) Mam wrażenie, że Twoja gra komponuje się najlepiej z tym podkładem. Jest klimat i dobrze to brzmi.
Ocena: 4,5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-02-05, 21:20    Odp: [GP VIII] HB II - ocena prac

Hobbit: 4,0 Nie wiem jaką kartę dźwiękową masz ale zapewne nie instalowałeś Asio for all. Latencja bardzo wyczuwalna i w połączeniu z delay'em daje wrażenie gubienia rytmiki podkładu. Bardzo to psuje odbiór nagrania.

MacieJJ: 4,2 bardzo miłe brzmienie.

Sternik: 4,5 To nagranie ma fajny klimat. Między innymi dlatego, że jest nagrane dyktafonem bez dodatkowych efektów, a wszystko osiągnięte akustycznie. Takie "żywe" nagranie.

DnameIN - rozumiem, że pomyliłeś nicki i zamiast napisać Hobbit napisałeś Orsoj ;) .

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
DnameIN 

Wiek: 40
Posty: 15
Wysłany: 2015-02-05, 21:50    Odp: [GP VIII] HB II - ocena prac

Tak, pomyliłem, dzięki;) Pomyłka już poprawiona.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-06, 09:44    Odp: [GP VIII] HB II - ocena prac

Witam

Maciejj – 4,3 fajnie , fajnie, kilka dobrych zawodowych przejść, trzymasz dobry poziom gry, Twoja gra nie jest oczywista w pozytywnym znaczeniu tego słowa, wszystko to się klei i jak łączysz czyste dźwięki to ładnie „płyną”.
Mam jednak uwagę. Otóż niektóre dźwięki (nie wiem co to było czy akordy czy dwudźwięki czy tongue-blocking akustycznie bym to wychwycił) nie brzmiały jak dla mnie dobrze, oto samo chodziło chyba Hobbitowi. To były trafione świadome dźwięki i prawdopodobnie dobrze zagrane ale mi nie pasowały przynajmniej w tym nagraniu. Może to wzmacniacz modyfikuje ten dźwięk niekorzystnie dla ucha ale to tylko moje odczucie każdy lubi coś innego.
Przy pominięciu dźwięków o których wyżej mowa ocena byłaby wyższa.

Hobbit – 4 - w zasadzie dobrze zagrane. Gdzieś tam się raz albo dwa sąsiad pojawił ;) Brakowało również zbudowania emocji w nagraniu.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-06, 13:17    Odp: [GP VIII] HB II - ocena prac

Sternik: 4,5
Bardzo dobre brzmienie i bardzo fajne efekty artykulacyjne. Muszę Ci powiedzieć, że zauważam duży postęp jeżeli chodzi o frazę i jej urozmaicanie od strony rytmicznej. Przynajmniej względem poprzednich nagrań. Natomiast, nagranie było jak dla mnie jednak trochę monotonne, szczególnie pod koniec. Nie było jakiegoś solidnego rozwinięcia i kulminacji i za to te 0,5 punktu odjąłem.

Hobbit: 4,2
Zastanawiałem się nad oceną, ale od 4,5 jeszcze trochę brakuje. Niezłe brzmienie. Solo próbowałeś rozbudowywać po dźwiękach (w stronę tych wyższych), ale jak dla mnie brakowało trochę urozmaicenia rytmicznego, szczególnie pod koniec. Zdecydowaną większość rzeczy akcentujesz w jednolity sposób. Myślę, że mógłbyś szybko podnieść swoje granie na wyższy poziom ćwicząc inne rozwiązania rytmiczne – triole, szesnastki, synkopę.

DnameIN
„Tym razem i ja postanowiłem dodać swoje trzy grosze”.

Super, że chciałeś się podzielić swoimi myślami, to zawsze pomaga tym którzy grali. Twoja wiedza, czy Twój poziom zaawansowania nie mają tutaj nic do rzeczy i nie powinny być blokadą przed wyrażaniem swojego zdania. Dla mnie osobiście zdanie niegrającej, ale wymagającej „muzycznie” publiczności jest bardziej wartościowe niż zdanie eksperta od instrumentu. Dlatego dzięki za ocenę.

Hobbit
„Wydaje mi się, że słychać postępy w Twojej grze od warsztatów BnB”.

No bądź co bądź minęło pół roku ;) U Ciebie też słychać postęp, ciekawy jestem jak byś wypadł w swoim podstawowym repertuarze :)
Chromatyka kupiłem w połowie grudnia. Ćwiczę na nim od początku stycznia, ale nie jakoś intensywnie. Tym bardziej ciesze się z dobrych ocen.

Pozdrówki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2015-02-07, 07:52    Odp: [GP VIII] HB II - ocena prac

Hobbit: 4
Wykonanie całkiem poprawne, chociaż dość "oszczędne". Czekałem na jakiś kop, konkretny akcent, ale zanim to nastąpiło, to nagranie się skończyło. Możliwości masz duże, tylko trochę za mało serca w to włożyłeś.
MacieJJ: 4,6
Twoje nagranie podobało mi się najbardziej. Fajne brzmienie, kilka naprawdę fajnych zagrywek, podciągi a zwłaszcza w dolnym rejestrze wychodzą Ci wręcz zawodowo. Zgodzę się z moimi przedmówcami, że tongue blocking wykorzystywany był niezbyt trafnie, ale można spokojnie przymknąć na to oko... albo ucho.
Sternik: 4,5
Niezłe brzmienie i ładne wibrato. Ten dwudźwięk, o którym wspomniał Hobbit, wyszedł Ci bardziej niż elegancko. Miałeś pomysł na nagranie i wyszedł Ci on bardzo dobrze.

Przy okazji chciałem przeprosić za to, że zgłosiłem chęć przyłączenie się do Bitwy, a jednak nie wziąłem w niej udziału. Może następnym razem uda mi się coś nagrać.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu