Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-09-14, 23:00    [GP VIII] HB I - ocena prac

Mamy trzy nagrania. Oto lista uczestników:

Cytat:
MacieJJ
orsoj
Sternik


Nagrania można znaleźć tutaj: http://www.harmoszka.com/...nijkowe-Bitwy-I

Oceniamy w skali 1-5. Przypominam, że dozwolone są liczby dziesiętne. Wyniki ogłosimy na koniec 21 września 2014.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-09-18, 08:59    Odp: [GP VIII] HB I - ocena prac

Witam

MacieJJ - 4.3
Miłe dla ucha i duszy. Klimat pod przyciemniony kameralny nieduży pub (i nie tylko) i posiedzieć przy piwku posłuchać jak najbardziej. Nagranie mnie zaciekawiło a to jest bardzo ważne.
Ładnie i czysto wychodzi Ci tremolando (szybkie przesuwanie ust po dwóch kanałach tak to się chyba nazywa) mimo to proponuje nieco większą oszczędność w ten trik. Osobiście w przypadku HB reverb bym sobie odpuścił.

orsoj - 3.7
Zagrane całkiem nieźle ale do mnie osobiście nie trafia to nagranie. Miejscami ciekawe fragmenty ale całościowo nie zaciekawia mnie tak jak MacieJJa. Jesteś wysoko w rankingu, więc spora grupa dobrze odbiera Twoją grę, więc nie ma obawy. Cieszę się, że wysłałeś nagranie bo frekwencja jaka jest każdy widzi.
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-09-18, 17:12    Odp: [GP VIII] HB I - ocena prac

MacieJJ - 4.5 - jest klimat i podoba mi się, że grane tak spokojnie i zachowawczo. Jest i swing. I szybsze zagrywki. Bardzo fajnie. O ile początek wydawał mi się gorszy, to potem już fajnie.

orsoj - 3.5 - wdarło się troszeczkę przypadku chyba ale jest przyjemnie. Nie było niestety tak dobrego pomysłu na zakomponowanie całości jak u MacieJJa.

Sternik - 4.0 - podoba mi się brzmieniowo i jest dużo mocy, tylko ciężko teraz przebić MacieJJa z tym pomysłem na kompozycję. Powtórzenia super, nie ma przypadku, wszystko świadomie zagrane. Git.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-21, 00:09    Odp: [GP VIII] HB I - ocena prac

Orsoj - 4,5
Bardzo podoba mi się to jak "płyniesz" po podkładzie i jak rozwijasz narrację. Generalnie, pod względem koncepcji grasz niebanalnie i ze sporym wyczuciem - gratki. Na minus jednak to, że technicznie nie wszystko siedzi - czasem jakiś sąsiad, czasem niezbyt ładnie brzmiące wielodźwięki - nad tym bym popracował.

Sternik – 4,0
Fajnie zagrane, dobrze się słucha. Podoba mi się, że zacząłeś i zakończyłeś tym samym tematem, co dało sporo spójności. Ogólnie, uważam że masz swego rodzaju wyczucie do prowadzenia solówki, wyczucia podkładu i budowania napięcia, ale rytmicznie i melodycznie Twoja gra nie jest jeszcze tak urozmaicona jak u Orsoja. Zauważyłem też że wszystkie chorusy ograłeś w bardzo podobny sposób, tzn. przy wykorzystaniu formy AAB (A 4 takty, A (powtórzenie) 4 takty, B 4 takty). Powinieneś się skupić na rozwijaniu swojej gry od strony rytmiczno-frazowej, bo takie granie (AAB) co prawda pomaga uniknąć chaosu, ale wprowadza też sporo monotonii.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-09-21, 09:22    Odp: [GP VIII] HB I - ocena prac

MacieJJ - 4,7
Orsoj - 4,2
Sternik - 4

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
orsoj 


Wiek: 66
Posty: 22
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Bruntal, CZ
Wysłany: 2014-09-21, 10:18    Odp: [GP VIII] HB I - ocena prac

Nie mogę wypowiedzieć się na temat braku umiejętności językowych.

MacieJJ - 4,5
Sternik - 4
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-09-21, 14:34    Odp: [GP VIII] HB I - ocena prac

Tym razem niestety nie wziałem udziału bitwie, przygotowuje właśnie program na parę koncertów z gitarzystą i to zajmuję sporo czasu. Ale w II HB postaram się wystartować.

Oceny:

MacieJJ - 4.7 . Jak zwykle bardzo dobre nagranie ale nieco różniące się klimatem od poprzednich co pokazuje, że potrafisz grać wszechstronnie. Trochę brakowało mi rozkręcenia ale podkład nie za bardzo na to pozwalał. Brzmienie i fraza jak najbardziej na plus. Tak trzymać!

Orsoj- 4,3. W wolnych kawałkach grasz bardzo dobrze. Jednak tak jak napisał Maciek, trzeba dopracować niuanse brzmieniowo-techniczne.

Sternik - 4,1. Bardzo poprawnie, niezła fraza . Momentami stylowe wibrato. Jeszcze całość trochę monotonna ale na wszystko przyjdzie czas. Mogę tutaj zacytować kolege Harrego: Ćwicz a będzie tylko lepiej. ;)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu