Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-12-12, 00:00    [GP VI] HB I - ocena prac

Nadesłano cztery prace. Wszystkie znajdziecie tutaj: http://www.harmoszka.com/...nijkowe-Bitwy-I

Autorzy to:
Cytat:
aansaa
Harry
Rogalski.Arek
tramp24


Proszę o ocenianie w tym temacie każdego uczestników w skali od 1 do 5, gdzie 1 to najsłabsza ocena a 5 najlepsza. Dodatkowa ocena słowna bardzo wskazana. ;-)

18 grudnia liczymy średnią ze wszystkich ocen i pojawią się wyniki.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-12, 00:15    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Inim, coś nie halo jest :P są 3 prace i to źle podpisane :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-12, 09:46    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Moje nagranie podane jako KatuzaR'a :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-12-12, 11:22    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

A mojego kompletnie brak :) , może z korzyścią dla mnie ;D ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-12, 11:25    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

No moje jako Paw :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-12, 11:42    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Nie chciało się zmienić strony z poprzedniego HB :) Czekamy czekamy! Ja chce oceniać :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-12, 11:49    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Dajcie spokój.

Inim już na pewno wie co zrobić. Nie myli się tylko ten, kto nic nie robi.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-12-12, 12:54    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Sorry Panowie, mój błąd. :> Już powinno być wszystko w porządku.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-12, 13:11    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Medium napisał/a:
Dajcie spokój.


Hmm, ale czy ktoś tu się zgrzewa z tego powodu?

EDIT:

To jak w końcu tym reverbem? Można go używać w HB czy nie? Przed nagrywaniem pisałem do Minigunamana, odpowiedział, że nie, ale słyszę, że Tramp24 użył reverbu. :)
Tzn., nie to, że coś mam przeciwko temu. Nie znaleazłem nic na ten temat w regulaminie. :)
I poza tym mojego nagrania jest raptem pół minuty. :D Why? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-12-12, 13:40    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Ja o reverbie też nic nie słyszałem ale nie uważam żeby mógł coś zmienić w nagraniu. Myślę że jak ktoś lubi go używać to czemu nie :) byle z rozsądkiem oczywiście ;) . A co do twojego nagrania aansaa, faktycznie ciachnięte jest ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2011-12-12, 13:53    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Co nie jest zabronione jest dozwolone. Jest temat o zmienach w regulaminie HB, jeśli komuś nie pasuje to można zacząć tam dyskusje.

aansaa, nie wiem dlaczego, ale na serwer nie wysłało się całe nagranie. Już wgrałem na nowo i jest w porządku.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
draconiss 

Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-12, 14:17    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Ja nie będę się za bardzo rozpisywał i udawał,że jajo jest mądrzejsze od kury(mam na myśli kwestie techniczne),mogę jednak ocenić przez pryzmat tego co się mi podoba bardziej.

aansaa 4- Bardzo ciekawe brzmienie harmonijki ale czasami aż za mocne jak dla mnie przy takim podkładzie.

Harry 4+ Jako jedyny zacząłeś dmuchać już w pierwszych sekundach gdy w tle była tylko sama perkusja, też bym tam zaczął dlatego plus ode mnie.Widać,że kontrolowałeś to co się dzieje jednak nie było idealnie.

Rogalski.Arek 5 Moim skromnym zdaniem najlepiej udało Ci się zgrać z podkładem.Czuć tę świadomość i pewność tego co robisz.

tramp24 3 Brzmienie nie do końca mi pasuje i często chaotyczne momenty.
Ostatnio zmieniony przez draconiss 2011-12-12, 14:48, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-12, 14:18    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

aansaa 4 bardzo saksofoniaste zagrania momentami, tylko dużo nieczystych niestety. A potem robi się nudno - to chyba wada trzymania się 3 pozycji. Dużo fajnych momentów ale frazę konczysz prawie za każdym razem tak samo.

Harry 4 akustycznie, bardzo bardzo lubić. Dużo potknięć i przypadków, niemniej świadome frazowanie, korzystasz z podkładu, widać doświadczenie z kapelą, tylko za dużo czasu miałeś w tym podkładzie :) Wydaje mi się, że do innego zagrałbyś tak samo ale nie chcę Cie oceniać za całokształt, tylko w tym jednym nagraniu.. choć w kontekście tego co sam robisz - wszystko wydaje się podobne.

Rogalski.Arek 5 wydaje mi się motyw znajomy, bardzo dobry pomysł, stworzyłeś swój motyw pod kawałek, to mi się bardzo podoba. Jest trochę potknięć i niedociągnięć brzmieniowych ale Twój pomysł na granie do tego podkładu podobał mi się najbardziej. Przydałoby się vibratto. Dobre zakończenie. W kontekście reszty - tylko to nagranie mnie nie drażniło jak inne momentami. Me Gusta :)
(chyba musisz się do mnie zgłosić na lekkie podstrojenie tego harpa :D )

tramp24 3+ jeszcze Cię czeka troszkę pracy nad brzmieniem, reverb tego nie załatwia. Strasznie dużo czegoś co brzmi jak przypadek.

Podniosłem wszystkim oceny tak żeby najlepszy miał 5, bo generalnie najlepszego oceniałem na 4.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-12, 15:49    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

draconiss, to sprawa tego, że skopałem rytmikę...z resztą jak zwykle :P W tej kwestii czeka mnie dużo pracy...

minigunmen, przypadek... hmm... może to tak brzmii, aczkolwiek starałem się żeby było inaczej ;D

A co do ocen:

aansaa 4+

Harry 5 To nagranie najbardziej mi się podoba, fajne akustyczne brzmienie 'z ryja' jak to się mówi, ciekawa improwizacja.

Rogalski.Arek 4+ Troszkę się wyłamę i nie dam ci 5 tylko 4+ ;) poprostu, nagranie Harry'ego bardziej mi się podoba i nie dam wam takiej samej oceny.

Nie będę bardziej uzasadniał swoich ocen, z wielu powodów ;) mam nadzieję że nikogo nie uraziłem i dziękuję za oceny i rady co do mojej osoby :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2011-12-12, 22:04    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

W takim razie ja króciutko bez tłumaczeń bo chyba słychać że ogólnie daliśmy ... ciała jeśli chodzi o nasze nagrania :hihi: , takie tam moje spostrzeżenie i mam nadzieję że nikogo swoją opinią nie uraziłem:

Harry - 5
aansaa - 4+
Tramp24 - 4-

Pozdro. :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-13, 14:49    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

To ja też ocenię jak już i tak oceniamy się nawzajem :D
aansaa - 4 - Spoko, bardzo spoko sound. Ogólnie jakie brzmienie tak zagrane - jest chicago :) Wydaje mi się tylko, że tam gdzie są brejki jest za dużo grania, że czasem nie ma pomysłu. Noi nie zawsze idealnie w puls :) Ale in plus:)

tramp24 - 3,5 - Ogólnie trochę obok rytmu. Słychać sporo fajnych fraz, brzmienie do dopracowania. Trochę momentami niepasujących dźwięków, na breaku. Ogólnie - rytm, rytm i rytm. Popracuj też nad dokładnością i jest spoko :)

Rogalski.Arek - 5 (tzw. Piona Krajanie :D ) - Nagranie mi się najbardziej z wszystkich podoba. Trochę mi się wydaje że są sfałszowane podciągi, ale ogólnie spoko. Jest wyczucie rytmu, czasami delikatnie wypadasz, ale ogólnie jest spoko.
Na breaku też mam zastrzeżenia jak u każdego :) Ale u Ciebie ten break jest. :)
Ogólnie, bardzo fajnie. Trochę mało może energii. Ale...

...w ogóle mi się nie spodobał ten podkład, jakiś taki bezpłciowy jest :D Dobrze, że nie można oceniać samego siebie, bo bym nie dał sobie dobrej oceny. Troszkę panowie nawaliliśmy, trza przyznać :D Ale HB się odbyło, kości zostały rzucone, GP rozpoczęte!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-13, 20:57    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Aansaa - 4
Harry - 3+
Rogalski.Arek - 4-
Tramp24 - 3

Tym razem uzasadnień nie będzie. Poziom wg mnie raczej wyrównany. Chociaż bardziej w mojej ocenie poziom nagrań aansay i Arka porównywalny i Harrego i Trampa zbliżony.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-13, 21:58    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Ansaa 5
Tramp24 4
Harry 4-
Rogalski.Arek 3+


Miałem wrażenie, że podkład jest za długi i wszystkim pod koniec brakowało pomysłów.
U ansay podobało mi się brzmienie i feeling, u trampa24 również brzmienie było mocną stroną. (Trochę poprawione i bardzo w moim klimacie). Nagrania Harrego i Arka moim zdaniem bardzo zbliżone. Słychać, że Harry czuje się z harmonijką trochę pewniej, ale za to gra bardziej niechlujnie. Niektórym się podobają "brudy", ja tam jednak wolę "czystą grę":P

Podkreślam, że moje zdanie jest bardzo subiektywne. Pozdrawiam
Mieszko Służewski
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-16, 12:05    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

Harry - 4 - bardzo mi Twoje granie podeszło, fajne wtrącenia akordów, oktaw. Czasem lekko nie w rytmie, wysoki rejestr za mocno piskliwie, ale ogólnie na "plues". :)

Rogalski.Arek - 4 - użyłeś motywu, który mi chodzi po głowie już dłuugo czasu (grany w którymś z odcinków "Tylko Muzyka", tyle że na gitarze), ciekawy pomysł, wykonanie ok. Faktycznie harp w paru miejscach "niedocentowany", ale to (wedlug mnie) nadaje trochę klimatu. Ocena 4 trochę za mało, przydałyby się oceny 4,35 etc. :)

Tramp24 - 3+ - więcej dokładności, rytmu. Zagrywki fajne, tylko czasem brakuje spójnego połączenia między nimi. Według mnie ciut za duży reverb. Również miałem odczucie, że czasem za dużo przypadkowości w dźwiękach.

W/W jest subiektywna, sam nie wystawiłby sobie lepszej oceny . ;) Lepiej przesłać pierwsze nagranie, niż te ostatnie. :)

Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2011-12-16, 23:01    Odp: [GP VI] HB I - ocena prac

aansaa 4
Harry 5
Rogalski.Arek 4+
Tramp24 4- (na zachętę - i tak lepiej grasz niż ja)

Ogólnie świetne nagrania :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu