Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-04-24, 22:47    G czy G high - do II pozycji

Myślę, że sprawię sobie za jakiś czas harpa w "G", żeby grać w drugiej pozycji piosnki w D. Mam wrażenie, że skoro G jest najniższa, a ja będę obsługiwał głównie dziurki 2-4, to może lepiej robić to o oktawę wyżej. Pewnie są takie w sprzedaży.

Jakie macie doświadczenia w tym zakresie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-24, 23:01    Odp: G czy G high - do II pozycji

Owszem, harmonijki w HighG są w sprzedaży, są jednak ogólnie trudniej dostępne niż Lowy (LowD, LowE, LowF). Doświadczania z highami nie mam, ale wydaje mi się, że ta tonacja może być trochę piskliwa, biorąc pod uwagę jak brzmi harmoszka w F. Nie znaczy to jednak, że chcę Cię zniechęcić do zakupu, to może być bardzo ciekawe doświadczenie :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-24, 23:11    Odp: G czy G high - do II pozycji

Wysokie harmoszki z tego co mi wiadomo mają sztywniejsze stroiki, a brzmienie bardziej agresywne. Zaś HighG jest cały ton wyższe od F i może nieźle piszczeć. Wg mnie, dobrze jest mieć i niskie G (podkłady na niskich kanałach, wolniejsze sola), zaś wysokie przyda się dla urozmaicenia, albo gdy chcemy wybić się ponad zespół (gdyż zwykłe G potrafi się zagubić i nie być słyszalnym).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu