Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-11-04, 11:47    [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

no to na początku uwaga: nie chcę nikogo urazić!

ale do rzeczy.

Panie i Panowie,
zastanawiam się skąd w adminach takie zamiłowanie do regulacji (nadmiernej moim zdaniem)? Całe to usuwanie postów "nic do tematu nie wnoszących", typu "super", "nie podoba mi się", itd, itp. Z czego to wynika? Zachęcamm wszystkich, którym mój post wydaje się dziwny do przyjżenia się zwykłej rozmowie... A jak już to nastąpi to proszę sobie wyobrazić tę samą rozmowę bez wypowiedzi, które nic do tematu nie wnoszą - i jak? Trochę łyso?
Jestem pewien, że gdyby ludzie otwierali usta tylko po to żeby powiedzieć coś co do tematu jakąś nowość wnosi to mieszkalibyśmy nadal na drzewach (o ile wogóle wyszlibyśmy z wody - jako ludzkość).

Druga sprawa: nie pisać postów typu "nie podoba mi się", "podoba mi się" (albo inne krótkie wypowiedzi). A niby czemu nie. Teoria mówiąca, że autor takiego postu chce sobie "nabić" postów i być aktywnym jest rewelacyjna. W ciągu ostatniego roku nie słyszałem nic równie śmiesznego. Po co niby ktoś miałby to robić? Może rozwiązaniem (skutecznym) jest wyłączenie funkcji naliczania postów (notabene ta funkcja nic nowego do tematu nie wnosi). A może należy się zastanowić nad zamysłem ogólnym: po co utrzymywać forum (forum to miejsce publicznych wypowiedzi, każdy może zabrać głos i powiedzieć co ma do powiedzenia, oczywiście w granicach ogólnie przyjętych norm -taka jest definicja) jeżeli uczestnictwo w nim jest utrudnione?

Trzecia sprawa: początkujący użytkownicy (zresztą nie tylko) potrzebują informacji więc zadają pytania. Odpowiadanie na nie jest kwestią wyboru, chcę pomóc - odpowiadam, nie chcę - siedzę cicho. Odpowiedzi typu "to już było, poszukaj" są takie sobie... Forum jest grupą ludzi(!), którzy mówią, piszą, grają, i co tam jeszcze a nie encyklopedią. Jeśli już tak ma być, że się nie odpowiada na pytania, na które wcześniej została udzielona odpowiedź to trzeba sobie uświadomić, że wszystkie pytania i odpowiedzi już padły, można by ich z powodzeniem w sieci poszukać...

Zakończenie.
Jestem w stanie zrozumieć, że wszystkie te problemy są spowodowane tym, że oszczędzamy zasoby serwera (utrzymanie tego interesu kosztuje). To jest świetny powód, dla którego nie piszemy, krótkich wypowiedzi, nic nie wnoszących, i nie dublujemy tego co już powiedzieliśmy. Ale tu też jest rozwiązanie: proszę podać numer konta, na które można wpłacać "dowody poparcia" dla idei forum, bankowo jest grupa ludzi, którzy dołożą się do tego aby forum trwało i rozwijało się (ja bym tak zrobił).

to właściwie tyle.

Ps. Poprawianie cudzych błędów ortograficznych jest ok (tu nie mam zastrzeżeń).

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-11-04, 13:46    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Popieram obiema rękami :)
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-11-04, 14:40    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Kuba ma rację - nie powinno się zamykać ust użytkownikom, nawet gdy mają niewiele do powiedzenia i jest to tylko jakaś subiektywna opinia lub słowo poparcia. A jeżeli chodzi o ortografię, to tym bardziej popieram - naprawdę powinniśmy szanować polszczyznę. To samo tyczy się literówek - chyba nie jest aż tak trudno sprawdzić to co się napisało i poprawić (ale to już bardziej do samych piszących) :) . Nie mówię, że jedna źle postawiona literka to już zbrodnia (bo nie jest, każdemu czasem się zdarza, byle tych "jednych" literek nie było za dużo :) ), chodzi tylko o to, aby móc dobrze zrozumieć to, co piszący chce nam przekazać ;)
Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.
Pozdrawiam :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2007-11-04, 15:01    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Też się pod tym podpisze. "Mi się podoba" to w końcu również opinia. Oddzielna sprawa to to, że należałoby ją czasami jakoś uzasadnić.
Mnie również denerwują błędy ortograficzne (w końcu nawet są podkreślane w czasie pisania postu, więc nie trzeba być prof. Miodkiem, żeby pisać poprawnie) i literówki (postów na forum nie pisze się na czas, błędy można poprawić). Przydała by się też interpunkcja (bez niej czasami trudno wypowiedź zrozumieć).
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-11-04, 19:30    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Ok, więc i ja się wypowiem- jako 'zwykły' użytkownik, ale i osoba mająca dostęp do zarządzania treścią.


Pierwsza kwestia- "posty nie wnoszące nic do tematu"
Zgodzę się z tezą, że forum bez "luźniejszych" odpowiedzi, niekoniecznie związanych z tematem, nie ma sensu. Jak kuba zauważył to nie encyklopedia... Chodzi jednak o to by użytkownicy przykładali się do tego co piszą. Jak pewnie zauważyliście sam nieraz robię w temacie off-topic- pisałem nawet kiedyś na forum dlaczego. Chodzi mi o tworzenie tu swego rodzaju społeczności w której panowała by przyjazna atmosfera zarówno między użytkownikami jak i obsługą techniczną. Z drugiej strony- nie chcę by zrobił się śmietnik.


Kolejna kwestia- "kasowanie postów typu "nie podoba mi się" "
To wiąże się ściśle z pierwszym punktem. Podeprę się komentarzem poprzednika
Cytat:
"Mi się podoba" to w końcu również opinia. Oddzielna sprawa to to, że należałoby ją czasami jakoś uzasadnić.

Dokładnie o to chodzi. Kasowaniem postów chcemy wymusić na użytkownikach ambitniejsze wypowiedzi. "nie podoba mi się" - tego typu komentarz przecież NIC nie mówi osobie która chciała by w przyszłości poprawić swoje ewentualne błędy.
I tu apel: Proszę, byście podczas komentowania nagrań zwracali uwagę na konkretne błędy (oczywiście kulturalnie, bez wyśmiewania się)


Trzecia sprawa- "początkujący użytkownicy"
Ok, przyznaję- czasem przesadzamy. Czasem jednak irytujące jest zachowanie świeżo zarejstrowanych użytkowników, którym nie chce się nawet przejrzeć najnowszych tematów. Często bowiem ma miejsce fakt, kiedy pytanie się dubluje w momencie, gdy temat jest równolegle, "na świeżo" rozpatrywany w innym wątku.


To by było na tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że nikt nie odbierze tego jako puste słowa, a faktycznie postara się zrozumieć, iż nie robimy tego tylko dla siebie.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-11-04, 21:02    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

ok Conex, jasne jest, że żaden ojciec nie chce żeby jego dzieci były brudne i niepoukładane (heh taka metafora!) ale przejawem mądrości jest przyjęcie do wiadomości i akceptacja faktu, że te dzieci żyją własnym a nie ojca życiem.

Kwestia kasowania.
"Dokładnie o to chodzi. Kasowaniem postów chcemy wymusić na użytkownikach ambitniejsze wypowiedzi. "nie podoba mi się" - tego typu komentarz przecież NIC nie mówi osobie która chciała by w przyszłości poprawić swoje ewentualne błędy."
To jest bardzo ostre. Po pierwsze: wymuszanie czegokolwiek na kimkolwiek jest z natury postępkiem nagannym.
Po drugie: nie można przyjąć założenia, że forumowicze nie potrafią odróżnić konstruktywnej krytyki od krytyki dla checy i trzeba im w tym pomóc (ekstra wrażliwi mogliby się poczuć dotknięci). Opinie tworzą się bardzo szybko i autor krytyki dla checy dostanie po uszach od samych użytkowników.
To tyle.

Ps. Żeby było jasne. Nie podejżewam Cię o złość w stosunku do innych i wierzę głęboko, że Twoje słowa to tylko taki skrót myślowy.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-11-04, 21:55    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Dla dopełnienia kwestii kasowania postów powiem jeszcze, że zawsze staram się usunięcie posta sensownie motywować (w wiadomości przesyłanej do autora) ;)

Co do "konstruktywnej krytyki"- powinna być ona umotywowana, w przeciwnym wypadku czy ma sens? :)
Zresztą nie ma co o tym pisać- po prostu róbmy swoje ;)

PS uważam za dobre, że temat powstał.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2007-11-05, 18:45    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

forumowicze wszystkich forów łączcie się!!! Będzie rewolta ;)
Ja myślę, że nie powinno się pisać wszystkiego, byle co, byle gdzie i byle jak. Moderatorzy utrzymują porządek i wszystko działa w miarę przejrzyście. No nadgorliwość nie popłaca, ale widziałem w internecie fora opanowane przez dzieci neo itp - ogólna żenada. Zgadzam się z kubą choć zauważ tego tematu - konkretnego i z sensem utworzonego nikt nie usuwa.
Aaaaaa i klikać na reklamy GOOGLE za to chyba jakąś kasę dają
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2007-11-05, 20:07    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Cytat:
choć zauważ tego tematu - konkretnego i z sensem utworzonego nikt nie usuwa.
no jeszcze by tego brakowało :-)

od kilku dni się tu kręcę, i z tego co widzę na forum raczej nie ma ludzi "z ulicy", tylko branżyści. Więc nie ma mowy o opanowaniu przez dzicz. Zresztą wkraczanie moderatorów do akcji w sytuacji zupełnego przegięcia jest pożądane. Generalnie nie mogę powiedzieć, że posdstawowe wolności są tutaj gwałcone. Poprostu czasem przydałoby się więcej luzu.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-05, 21:33    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Pawlikar napisał/a:
ale widziałem w internecie fora opanowane przez dzieci neo itp

Masz coś do dzieci neo(strady)? A tak a propo wątku o usuwaniu tematów nowych użytkowników, które się powtarzają. Ja myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie tematu pt. "Co każdy nowych użytkownik musi przeczytać", w którym zbierze sie te wszystkie najczęściej zadawane przez nowych użytkowników pytania. Jakby go umieścić w osobnym dziale w widocznym miejscu, to myślę, że rozwiąże wiele problemów. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2007-11-06, 14:55    Odp: [Forum] wątki nic do tematu nie wnoszące,"super fajnie&

Sieja spokojnie, nie mam nic przeciw neostradzie, jej użytkownikom, nawet przeciw samej TP :) , chodziło mi o (cytuję) dzieci atakujące fora oraz grupy dyskusyjne nie mając najmniejszego pojęcia o podstawowych zasadach czy netykiecie Nie dziecom neo, jak kuba zauważył, fakt na Harmoszce tego problemu nie ma (na razie)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu