Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1595
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-04-13, 14:49    [Festiwal] 37 RAWA BLUES FESTIVAL

Znamy już skład 37 Rawa Blues Festival.

28.09 NOSPR (Warsztaty)
29.09 NOSPR
30.09 SPODEK

Zagrają:

NOSPR:
Eden Brent
Irek Dudek Big Band

SPODEK
:
Scena główna:

Sonny Landreth
Kris Barras Band
Marcus King
Tim Woodson & The Heirs of Harmony

Grzegorz Kapołka Trio,
Sobo Blues Band
Wes Gałczyński & Power Train
Pola Chobot & Adam Baran
Two Timer

Mała Scena:

Forsal
Rockomotive
Tandeta Blues Band
Hold Blues
Blackberry Brothers
Adam Bartoś
Hubert Szczęsny.

W składzie Rady Artystycznej oceniającej program dużej i malej sceny znaleźli się: Jan Chojnacki, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski, Grzegorz Kapołka i Łukasz Kobiela.

Miło, że w koncertach konkursowych jak i na dużej scenie zagrają harmonijkarze z naszego grona jak też pozostali mistrzowie tego instrumentu. :)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1595
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-09-28, 20:49    Odp: [Festiwal] 37 RAWA BLUES FESTIVAL

Trzydniowe święto bluesa – zaczynamy!

Warsztaty gitarowe z Sonny Landrethem zainaugurują dziś wieczorem 37 edycję Rawa Blues Festival. Spotkanie z wirtuozem techniki slide odbędzie się w sali kameralnej NOSPR-u. Przez trzy dni w Katowicach rozbrzmiewać będzie blues z najwyższej półki.
- Tegoroczne gwiazdy to mieszanka rutyny z młodością. Z jednej strony uznani artyści z bogatym dorobkiem: Eden Brent oraz Sonny Landreth. Z drugiej: wschodzące gwiazdy bluesa z Marcusem Kingiem na czele. Chciałbym zwrócić uwagą na tego chłopaka. Gra niesamowicie na gitarze i do tego śpiewa z charyzmą Janis Joplin. Ten koncert z pewnością będzie dużym wydarzeniem! Rawa Blues to festiwal, który ma również za zadanie wychwytywać takie „perełki”, takie talenty, które mają „papiery” na to, by za chwilę stać się wielkimi gwiazdami bluesa. Marcus King z pewnością do nich należy – podkreśla Irek Dudek, twórca i dyrektor Rawa Blues Festival.
Po dziesięcioletniej przerwie, na Rawie Blues znów zagra artysta z Wielkiej Brytanii, która jest jedną z najmocniejszych i najbardziej prężnych scen bluesowych w Europie. Kris Barras – postać nietuzinkowa. Muzyk i wojownik MMA w jednej osobie. Jego najnowsza płyta „Lucky 13” zebrała bardzo pozytywne recenzje oraz spotkała się z życzliwym przyjęciem ze strony fanów bluesa. Album dotarł do drugiego miejsca listy Amazon Blues Charts oraz trzeciego miejsca notowania iTunes.
Po raz drugi w długiej historii festiwalu na scenie „Spodka” zabrzmi muzyka gospel. Zadba o to Tim Woodson z zespołem The Heirs of Harmony. Lider występował niegdyś w grupie The Mighty Clouds of Joy, wielokrotnie nominowanej do nagród Grammy (trzykrotnie z powodzeniem). W 1992 roku wokalista zreorganizował The Heirs of Harmony, której współzałożycielem był jego ojciec Luke. Formacja należy do grona najlepszych i najpopularniejszych formacji gospel w USA. Jej wizytówką jest koncertowa płyta „Millionaire”.
Rawa Blues od lat jest imprezą adresowaną dla całych rodzin. Nowością w tym roku będzie specjalna, rodzinna bramka przy wejściu do „Spodka”, dzięki której rodzice lub opiekunowie będą mogli jednorazowo opuścić halę, by odwieźć maluchy do domu i powrócić na kolejne koncerty. Coś dla dzieci znajdzie się również w menu festiwalowej restauracji. Oczywiście, podobnie jak w ubiegłych latach, dzieci do 12 roku życia wchodzą do „Spodka” za darmo.
Koncerty 37 Rawy Blues rozpoczną się w piątkowy wieczór w sali NOSPR-u. Tego dnia zagrają: znakomita amerykańska pianistka i wokalistka Eden Brent (wielokrotna laureatka Blues Music Awards) oraz Irek Dudek, który tym razem zaprezentuje się w bigbandowym wcieleniu.
- Chciałbym podkreślić rolę swingowania w bluesie, dlatego też zagramy w typowo swingowym składzie. Ten koncert będzie klamrą spinającą moje dotychczasowe dokonania. Big band świetnie zabrzmi w sali NOSPR, która słynie z rewelacyjnej akustyki. Mam pewien pomysł na brzmienie, ale... niech pozostanie on razie tajemnicą – mówi Irek Dudek.
W sobotę, blues od rana rozbrzmiewał będzie w katowickim „Spodku”. O 11.00 ruszy Mała Scena, o 15.00 rozpoczną się koncerty na Dużej Scenie. Bilety na koncert w „Spodku” można kupić również w dniu imprezy w kasach hali.


37 Rawa Blues Festival – rozkład jazdy


28 września - sala kameralna NOSPR, g. 22.00 – klinika gitarowa z Sonny Landrethem
29 września - sala koncertowa NOSPR, g. 19.30: Eden Brent, Dudek Big Band (po koncercie – klinika gitarowa z Sonny Landrethem w sali kameralnej).
30 września – Spodek
g. 11.00 – Mała Scena: Forsal, Rockomotive, Tandeta Blues Band, Hold Blues, Blackberry Brothers. Piotr Nowak Band, Adam Bartos, Hubert Szczęsny & Nie strzelać do pianisty
g. 15.00 – Duża Scena: Grzegorz Kapołka Trio, Sobo Blues Band (Izrael), Wes Gałczyński & Power Train, Pola Chobot & Adam Baran, Two Timer
Koncert finałowy: Kris Barras Band, Sonny Landreth, Tim Woodson & The Heirs of Harmony, Marcus King Band
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1595
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-10-02, 15:16    Odp: [Festiwal] 37 RAWA BLUES FESTIVAL

Zwycięzcą konkursu z małej sceny na 37 Rawa Blues Festival został zespół ROCKOMOTIVE.
Konkurencja była silna!

Z przecieków od organizatora wiem, że do konkursu zgłosiło się ponad 40 kapel, z czego do 2 etapu zostało wybranych osiem.
Forsal, Rockomotive, Tandeta Blues Band,
Hold Blues, Blackberry Brothers,
Piotr Nowak Band, Adam Bartos,
Hubert Szczęsny & Nie strzelać do pianisty
.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom :)

Konferansjerem, a zarazem przewodniczącym społecznego JURY był Marek Jakubowski znawca ruchu Bluesowego w Polsce, autor wielu publikacji w tym Encyklopedii Polskiego Bluesa.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu