Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-10, 21:55    Fender super champ XD

Niedawno pojawił się w sprzedaży "piecyk" FENDER SUPER CHAMP XD.
Jest to hybryda. Wzbogacona o efekty - (tu elektronika jest na "krzemie"), a przedwzmacniacz i końcówka mocy jest lampowa.
Krótki opis:
Super Champ XD to wprowadzenie klasycznego modelu jakim był Fender Champ w nową epokę! Lampowa konstrukcja, klasyczny wygląd oraz prostota obsługi w połączeniu z dużą paletą czystych i przesterowanych brzmień. A wszystko to za przystępną cenę!

Wzmacniacz ten cechują: lampowa konstrukcja, procesor efektów DSP oraz wbudowany tranzystorowy przester zapewniający szeroką paletę barw od rock’a, blues’a, country aż po jazz i metal.

Nazwa modelu Super Champ XD
Seria Vintage Modified
Moc 15W (Klasa "AB")
Głośniki 1x10", 8-ohm Special Design
Kanały 2 Kanały (Normal i Amp Voice)
Kontrolery Volume 1, Przełącznik wyboru kanału, Gain, Volume 2, Voice, Treble, Bass, FX Level, FX Select
Pokrycie Black Textured Vinyl with Silver Grille Cloth, chromowany osprzęt oraz panel kontrolny w stylistyce Blackface™
Lampy 1-12AX7A 2-6V6 (Diode Rectifier)
Waga 10.9 kg
Wymiary Wysokość: 38 cm, Szerokość: 45 cm, Głębokość: 22.9 cm

Teoretycznie powinien zagrać jak należy. Moc 15 W. Cena jest dość przystępna 1683, - PLN (brutto) w polskim sklepie. https://www.ceneo.pl/5800...aly_efekty.html
Pytałem kilka osób i nikt jeszcze nie ma wyrobionej opinii o tym sprzęcie.
Jeżeli ktoś z forumowiczów miał do niego dostęp i grał na nim to proszę o opinie. :)
W głównej mierze chodzi mi o brzmienie i efekt przesteru w kontekście wzmocnienia.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-10, 22:06    Odp: Fender super champ XD

Odnośniki nie działają Felix.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-10, 22:11    Odp: Fender super champ XD

Za tysiaka możesz mieć Epi VJ z kolumną 12 cali.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2009-12-10, 22:24    Odp: Fender super champ XD

Linki już działają. :)
Sorry, ale w momencie wysyłki, siadło zasilanie. :(

Za tysiaka możesz mieć Epi VJ z kolumną 12 cali.[/quote]
Podaj link do tego piecyka gdzie taką cenę widziałeś?

p.s ale to maleńswo ma tylko 5W !
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-10, 23:07    Odp: Fender super champ XD

http://rnr.pl/p8996.1723_...rowy_glowa.html
http://rnr.pl/p8998.963_e...a_gitarowa.html

5W lampowe czyli... głośno :) W domu z gitarą rozkręcam to na max 1/4. Spokojnie nada się na koncerty. A 5W łatwiej przesterować niż 15 ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-10, 23:13    Odp: Fender super champ XD

Boodzik, nie sugeruj się gitarą. Ona sprzęga tylko wtedy, kiedy Ty sobie tego życzysz, mikrofon kiedy on sobie życzy, ale zawsze za wcześnie. 5W może się okazać mało, choć na nie za głośne próby i koncerty czy jamy w małych klubach przy nie za głosno grającej kapeli rzeczywiście powinno wystarczyć. Ale znajdź mi takich, którzy nie grają za głośno... To rarytas rzadszy, niż biały kruk.

Felix, zapomnij o przesterach zewnętrznych lub kanale przesterowanym w piecu. Jeżeli w ogóle coś wyjdzie poza piskiem feedbacku, to jedynie ohydne, plastikowe rzężenie. Jedyny przester, który brzmi to ten "naturalny", wynikający z przesterowania samego pieca na czystym kanale.

Natomiast pozostałymi efektami, jak delaye czy reverby, warto się pobawić. Nie mam złudzeń, będzie jechało cyfrą na kilometr, ale pozwoli sie otrzaskać z ich działaniem i trochę poeksperymentować
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Ostatnio zmieniony przez Młynek 2009-12-10, 23:16, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-10, 23:15    Odp: Fender super champ XD

Ba, Młynek ma rację, a dobry przykład to choćby nasz perkusista z ADHD, który wymiata ale naparza za głośno i ciężko go utemperować. 15W jest gites i cacy. Nie o to chodzi, żeby było łatwo przesterować ale o to, żeby umieć to zrobić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2009-12-11, 18:33    Odp: Fender super champ XD

No Epi ma tylko 5 watt, ale w niektórych sytuacjach to wystarcza. Owszem, koncert z głośną kapelą rockową zassał go całkowicie, nie słyszałem sam siebie stojąc metr od pieca, ale za to innym razem samemu obsłużył całkiem sporą salę wypełnioną dwoma setkami ludzi! Grałem z gitarzystą mającym elektroakustyka podłączonego do 50 wattowej, tranzystorowej Fonici (50 watt, to nie pomyłka). Przy takim ustawieniu, to ja musiałem się ściszyć... 5 watt to akurat przy graniu w domu, czy malutkich salach z łagodnymi i niedużymi składami. Przy większym natłoku dźwięków trzeba np. podstawić mikrofon od "dużego nagłośnienia" pod głośnik wzmaka.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2009-12-12, 17:05    Odp: Fender super champ XD

[quote="Maciekdraheim"]Przy większym natłoku dźwięków trzeba np. podstawić mikrofon od "dużego nagłośnienia" pod głośnik wzmaka.[/quote]
Pod warunkiem, że takowe jest do dyspozycji. W małych klubach, na salach prób najczęściej nie ma...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu