Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-11-02, 11:50    EVOLUTION - nowa niezwykła konstrukcja wzmacniacza

Kto chce niech uwierzy, kto nie to ma pecha! Miałem ostatnio okazję po próbie z zespołem Rockomotive poznać nową konstrukcję w kategorii wzmacniaczy combo. Szef mysłowickiego studia SCHRON MASH, w którym gramy próby przywiózł piecyk w ostatniej chwili, gdy już zbieraliśmy się do wyjścia.
Nie mniej jednak coś mnie podkusiło, zostałem i podpiąłem swojego wysokooporowego majka (Astatic JT-30). Po usłyszeniu paru dźwięków usiadłem sobie z wrażenia.
Zagrać na harmonijce korzystając z nowej konstrukcji wzmacniacza o nazwie EVOLUTION przeznaczonego jak to w większości bywa dla gitarzystów było wielką niespodzianką, a zarazem dużą przyjemnością. :harp: Brzmienie cudo. :) Głębokie, soczyste i niskie dźwięki wprawiały mnie i kolegów z kapeli w nieograniczony zachwyt. Kolega Jarek, również podpiął swoje "wiosło" i też zaskoczenie - niezwykle brzmienie w porównaniu do Marshalla na którym zwykle gra.


A oto charakterystyka:

AMBER 40C to dwukanałowy gitarowy 1 × 12 kombi zbudowany przy użyciu ANALOGOWEJ TECHNOLOGII VASA (konstrukcja półprzewodnikowa). Analiza klasycznej pracy wzmacniacza tubowego umożliwiła stworzenie wzmacniacza o nieliniowości, kompresji i typowej dla zniekształconych dźwięków. Wyróżniającą cechą AMBER jest przesterowany dźwięk sekcji wzmacniacza mocy i wyjściowy układ regulacji mocy / głośności. W ten sposób zmiana głośności dla przesterowanych tonów jest dokonywana przez prawdziwą zmianę mocy wyjściowej, która gwarantuje stałą barwę w pełnym zakresie głośności.
AMBER 40C jest wykonany w trzech wersjach głośnikowych
- Celestion Classic Lead 80,
- Celestion Vintage 30 lub
- Celestion G12 Century Vintage.
Architektura transformatora w.w. wzmacniacza pozwoliła również uzyskać stałą moc wyjściową dla głośników 4, 8 i 16 omów.
AMBER 40C posiada kanał typu CLEAN / CRUNCH i kanał typu OVERDRIVE.
Każdy z tych kanałów ma własną pasywną sekcję EQ i może pracować w jednym z sześciu trybów z różną kompresją i wzmocnieniem. Możliwość zapisywania trybów kanału rozszerza zakres dostępnych dźwięków podczas odtwarzania. Funkcja POZIOMU ​​MOCY (która również może być zapisana) umożliwia użytkownikowi kontrolowanie głośności podczas odtwarzania.

Cały wzmacniacz uzupełnia wysokiej jakości cyfrowy pogłos, włączona pętla FX, cztery przyciski nożne i wejście MIDI i wyjście MIDI. Wybrany tryb nożny umożliwia dostosowanie funkcjonalności wzmacniacza do preferencji odtwarzacza. Dostępnych jest sześć trybów: od najprostszych, jak w typowych wzmacniaczach dwukanałowych, po tryby z wykorzystaniem banków i ustawień wstępnych. Wejście MIDI umożliwia sterowanie wzmacniaczem przez kontroler MIDI, a wyjście MIDI umożliwia sterowanie efektem MIDI przez wzmacniacz.
Wzmacniacz produkowany jest w Polsce z przeznaczeniem głównie na rynek Europejski.

Strona producenta

http://evolutionamps.com/

Niebawem w mysłowickim SCHRONIE odbędzie się pierwsza prezentacja w.w. sprzętu
na którą zaprasza konstruktor oraz szef studia.
https://www.facebook.com/...42809619396302/

p.s. Konstruktor tego cacka był wieloletnim serwisantem w znanej firmie Marshall. Gość wie co robi, a robi to bardzo dobrze.

Osobiście mam zamiar kupić ten model, tyklko trzeba zebrać deczko funduszy.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu