Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
rasta9500

Posty: 1
Wysłany: 2011-04-08, 19:52    Easy Rider tonacja G - poczatkujacy

Witam dostałem harmonijkę Suzuki Easy Rider tonacja G. Trochę mnie to przeraziło bo wszędzie gdzie czytam uczą laików na tonacji c . Moje pytanie jest takie czy będę miał problemy w nauce i czy znacie jakieś Tutoriale pomoce które przydadzą mi się do nauki ?
I czy nie lepiej pościć kantem ta harmonie zostawić na później a kupić jakaś o tonacji c ? A i nie wiem czy zacząć grac na tabulatorach czy ze słuchu. Sam nie wiem od czego zacząć. Może ktoś z was może mi poradzi albo zna jakieś poradniki czy coś. Mam 16 lat i wybaczcie za jakieś głupie pytania. Z góry dziękuje
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-08, 20:14    Odp: Easy Rider tonacja G - poczatkujacy

Przeczytaj ten temat: http://forum.harmoszka.co...rider-vt763.htm

Odnośnie nauki.
Na tej harmonijce możesz się nauczyć:
- wydobywać pojedynczy dźwięk
- rozkładu dźwięków w harmonijce w stroju Richtera
- możesz grać wszystkie melodie (w tym te z tonacji C-dur) ale oczywiście w Twoim przypadku będą one w tonacji G-dur. Interwały są takie same, ale z podkładem już nie dasz rady pograć, chyba, że zmienisz tonację podkładu.

Prawdopodobnie (bo wszystkie sprzęty tej klasy tak mają) nauczysz się zbyt silnego zadęcia i zassania.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu