Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Trojden 


Wiek: 36
Posty: 377
Otrzymał 16 punkt(ów)
Skąd: Niemcz
Wysłany: 2009-01-03, 20:23    Czyszczenie kanałów bez demontażu

Stosuję pewien zabieg przy czyszczeniu swoich harmonijek. Mianowicie wziąłem zużytą szczotkę od tuszu do rzęs mojej mamy :D dokładnie umyłem i czyszczę nią wnętrze harmonijki. Zauważyłem jednak, że zbyt głęboka "penetracja" że się tak wyrażę, może uszkadzać stroiki przez fakt, że szczotka haczy o stroiki mimo iż nie ma aż tak twardego włosia. Co o tym sądzicie? Myślę, że to dobry sposób na wydłubywanie nieporządanych paprochów ale jednak może być szkodliwe dla instrumentu. Dlatego jeśli już tego używam to raczej niezbyt głęboko aby nie było kontaktu szczotki ze stroikami. Chyba, żeby zrobić naprawdę miękką szczotkę taką jak do ścierania kurzu ale czy wtedy czyszczenie nie będzie mało dokładne?
_________________
Gość, niech Blues będzie z Tobą ...

P.S. Każdy zalogowany zobaczy swój login w moim podpisie =P pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-03, 21:24    Odp: Czyszczenie kanałów bez demontażu

Ja jednak wolałbym widzieć to, co czyszczę. Przy wylotach kanałów - w sumie czemu nie, ale głębsza penetracja, jak dla mnie, odpada.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2009-01-30, 17:04    Odp: Czyszczenie kanałów bez demontażu

[quote="kamilteau"]ale głębsza penetracja, jak dla mnie, odpada.[/quote]
Popieram. Włosie może wleźć między stroiki i trzeba będzie wszystko rozbierać (wg mnie). Ale płytsza jak to ująłeś "penetracja" nie zaszkodzi. Ja czyszczę wykałaczką :P (jak troszkę przyschnie to odchodzi takim "płatkiem" i zostaje "czyściutki" kanał. Po tym przemywam wszystko wodą destylowaną ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu