Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Hegel 

Posty: 2
Wysłany: 2012-12-09, 14:13    [Pytanie] Czyszczenie harmonijki oktawowej (Hohner Comet)

Siemka :)
Ostatnio wpadła mi w ręce stara harmonijka oktawowa o dokładniej Hohner Comet. Muszę ja wyczyścić i nieco odkazić. Z wnętrza wydobywa się nieprzyjemny zapach, a nie znam poprzedniej osoby która na niej grała...
Rozbierałem już harmonijki ale oktawowej nigdy... Czego się spodziewać a może raczej czy powinienem na coś szczególnie uważać. Wychodzę z założenia że lepiej zadawać głupie pytania i się czegoś dowiedzieć niż potem żałować ;)

PS: Tam na marginesie, ma ma ktoś jakieś doświadczenie z oktawową harmonijką?
Przyjmuje wszystko, od linków o technikach gry po nagrania itd :)
Po prostu wszystko co mówi o oktawowej.

Jak już ją rozgryzę to obiecuje wam że zrekompensuje się jakimiś moimi opracowaniami! :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-09, 15:24    Odp: [Pytanie] Czyszczenie harmonijki oktawowej (Hohner Comet)

Jak na gwoździe to trzeba by je wyjąć i potem zamienic na śruby, lub zakołkować otwory i wbić nowe gwoździe, ale tak samo jest z richterem.
Co do samego grania na forum jest obszerny artykuł o oktawie, czy coś z niego wynika czy nie... kwestia umowna.
Z tego co pamiętam, rozkład dźwięków może być różny dla różnych harmonijek, nie ma jednego schematu, dla tego posiadaną przez siebie po opanowaniu wydobywania czystych dźwięków trzeba po prostu sobie spisać i do takie rozpiski dźwięków interpretować muzykę. Zdolni inaczej mogą to na słuch robić.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-09, 18:06    Odp: [Pytanie] Czyszczenie harmonijki oktawowej (Hohner Comet)

Generalnie jak to ma grać/służyć to polecałbym tak jak JSG mówi, wymienić gwoździe na śruby. Napisz do mnie prywatnie, bo mogę się tym zająć i przy okazji odświeżyć harmonijkę.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Hegel 

Posty: 2
Wysłany: 2013-02-12, 23:13    Odp: [Pytanie] Czyszczenie harmonijki oktawowej (Hohner Comet)

Po chwilowej przerwie na forum mogę ogłosić że wszystkie zabiegi konserwacyjno-czyszczące zakończone :)
Harmonijka sprawna a w dodatku rozkręcenie takiego dziwaka było czymś genialnym.
Tak jak zapowiadałem staram się opanowywać ten typ harmonijki i za jakiś czas podzielę się wynikami :harp:

Dodam że dostałem propozycje zastosowania jej dzwięków w niekonwencjonalny sposób ale o tym za jakiś czas... ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu