Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sniper 

Posty: 6
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2009-01-02, 14:57    Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

Witam.

Mam problem poniewaz zaczalem grac na harmonijce "Olympia".Jest to stara harminijka najprawdpodobniej niemiecka i tu pojawia sie moje pytanie czy warto kupowac nowa? jesr napisane na niej ,ze jest w tonacji C ,lecz brzmi zupelnie inaczej jak tradycyjna harmoszka w tejze tonacji.Zdaje sobie z tego sprawe ,ze pytanie moze i jest idiotyczne,ale nie mam pojecia czty jest ona dobra do jakiegokolwiek grania,poniewaz gdy slysze gre innych to moja harmoszka ma zupelnie inny dzwiek.ZAkupilem rownież harmonijke Howlin' harp blues?Czy jest ona w ogole dobra dla poczatujacego?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-02, 15:06    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

Masz harmonijkę typu tremolo która posiada po dwa stroiki na dźwięk zamiast jednego i dlatego brzmi inaczej od typowych. Jak chcesz grać tradycyjnego bluesa to kup harmonijkę dziesięciokanałową w stroju Richtera (np. Hohner Special 20).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sniper 

Posty: 6
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2009-01-02, 15:14    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

Czyli nie jesdt jakas wyjatkowo zla?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2009-01-02, 15:23    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

Sniper napisał/a:
Czyli nie jesdt jakas wyjatkowo zla?


Nie jest zła, ale bluesa ciężko z niej będzie wycisnąć :) (dobrze nadaje się za to do folku albo country).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Sniper
Sniper 

Posty: 6
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2009-01-02, 15:27    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

no to gites;]Dzieki wielkie;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-02, 16:12    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

Sniper napisał/a:
Howlin' harp blues


Howlin' Harp Blues to chyba chińska harmonijka diatoniczna, a nie tremolo (Stagg robi także diatoniki). Ogólnie nie polecam tego sprzętu do nauki, lepiej kupić coś porządnego. A jak wygląda ta Twoja "Olympia"?
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sniper 

Posty: 6
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2009-01-03, 00:30    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

Obecnie nie posiadam aparatu i w necie takze nie mogle znalezc jej zdjecia;/

Jest srebrna ,a na srodku ma wielki napis olympia , kanaliki ma drewniane;pOgólnie bardzo sie do niej przyzwyczailem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piotrusgit 

Wiek: 34
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: przemyśl/kraków
Wysłany: 2009-01-03, 20:22    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

ale czy kanaliki ma w 2 czy w 1 rzędzie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sniper 

Posty: 6
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2009-01-06, 15:21    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

2 ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piotrusgit 

Wiek: 34
Posty: 16
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: przemyśl/kraków
Wysłany: 2009-01-06, 16:42    Odp: Czy warto wymienić harmonijkę "Olympia" na inną?

to jest to harmonijka tremolo

na forum jest dość sporo informacji na temat harmonijek trmolo
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu