Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Capote7654

Posty: 18
Wysłany: 2010-03-01, 19:10    Czy udał mi się podciąg?

Zamieszczam plik z niby podciągiem na 4 kanale harmonijka A-dur. http://www.speedyshare.co...545/Podciag.mp3 Czy o to chodzi z tymi całymi podciągami?

Mam nadzieje że wielu osobom przyda się ten temat.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wandeczka

Posty: 12
Wysłany: 2010-03-01, 19:16    Odp: Czy udał mi się podciąg?

u mnie to brzmi podobnie i też nie wiem czy juz jest ten podciag :roll: może nas ktos oświeci :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-01, 19:49    Odp: Czy udał mi się podciąg?

Jeszcze trochę nieczysty, ale jak najbardziej to jest podciąg na 4 kanale o pół tonu. Powodzenia w dalszej nauce.
Przy okazji polecam wirtualną harmonijkę, gdzie można usłyszeć poprawne dźwięki po obniżeniu:
http://www.seydel1847.de/...76&Locale=en_GB
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Capote7654

Posty: 18
Wysłany: 2010-03-01, 20:01    Odp: Czy udał mi się podciąg?

Wielkie dzięki glazo.
Teraz już wiem, że robie dobrze podciągi.
Tylko teraz musze wprowadzić je w melodie.


Pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
glazo

Wiek: 32
Posty: 51
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-03-01, 22:12    Odp: Czy udał mi się podciąg?

Dobry pomysł z wprowadzaniem do piosenek, ale trzeba uważać, żeby się nie "rozbestwić" zbytnio. Jeżeli nie będzie się ćwiczyć podciągów oddzielnie, wykonując proste ćwiczenia(obniżanie dźwięku na kanale trzecim do maximum a później z powrotem do dźwięku wyjściowego, czyli wdechu na 3 kanale), żeby się później nie okazało, że dźwięki które gramy nie są idealnie dokładne(obniżone za mało za lub za bardzo).
Pamiętajmy, że im więcej luzu mamy podczas obniżania dźwięków tym mniej brzmią one jak wymuszone(słowa mojego nauczyciela). Dlatego trzeba przez różne ćwiczenia oswajać się z obniżaniem dźwięków.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
majtimonk 

Wiek: 35
Posty: 1
Skąd: K-ce
Wysłany: 2010-04-01, 22:26    Odp: Czy udał mi się podciąg?

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum :)

dzisiaj pełen zapału zakupiłem harmonijkę marine band classic w C

'bawię' się już od paru godzin, i mimo że jeszcze nie za każdym razem wydaję czyste dzwięki postanowiłem spróbować bendingu :P ku mojemu zaskoczeniu udało się po dość krótkim czasie!
teraz mój problem - na 1, 3, 4 kanale mi wychodzi, za to straszny problem mam z kanalem 2 (na wdechu oczywiście) ...
(wiem też że dużo osób pisze że samo poprawne wydobycie dzwieku na wdechu na 2 kanale jest problematyczne ale po obejrzeniu lecji Adama Gussowa i przeczytaniu paru rad wydaje mi się że w miare poprawnie to robię)

meczę się i męczę i wychodzi mi maksymalnie pół tonu w dół.. a ubzdurałem sobie żeby zagrać riff z wizard black sabbath, a tam ozzy obniża o cały ton :)
pomóżcie :)

pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
CzarnyZkultury 

Posty: 4
Wysłany: 2011-12-23, 15:03    Odp: Czy udał mi się podciąg?

Mógłby ktoś zapodać jakiś link coś w stylu tego glazo. Przestudiowałem temat z podciągami, ale nadal nie wiem czy dobrze mi wychodzą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pierogi 


Wiek: 31
Posty: 35
Wysłany: 2012-02-03, 20:01    Odp: Czy udał mi się podciąg?

Dochodzę do prośby i proszę o odświeżenię linku.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu