Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-10-19, 23:06    Chromatic Standard 48

http://harmonijka.com/?chromatic-standard-48,52
Czy miał ktoś styczność z tym instrumentem? Może warto dołożyć drugie tyle i kupić harmonijkę Deluxe? czy ta harmonijka wystarczy. Liczę na opinię Pana Bartosza Łęczyckiego :) Z góry dziękuję
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-21, 12:44    Odp: Chromatic Standard 48

Cześć Szczypior, nie grałem na tym modelu, ale nie jest to instrument godny polecenia za tę cenę. Powiem wprost, że ja bym go nie kupił za 60 euro. Nie ma wentyli a brzmienie zdaje się nie jest powalające. Podkreślam że nie grałem na tym instrumencie, opieram się na opisie producenta i opiniach użytkowników.

Moja sugestia jest taka: jeśli poważnie myślisz o chromatyku to kup coś poważniejszego, koniecznie z windsaverami!
Jeśli po prostu chcesz spróbować jak się gra na h.chromatycznej to może coś taniego ok 80zł można kupić chiński instrument. Oczywiście nie da Ci zbyt wiele i zbyt długo frajdy :)

Jeśli masz jakieś pytania to chętnie odpowiem w miarę możliwości czasowych :)
Pozdrowienia alterowane
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2010-10-21, 14:44    Odp: Chromatic Standard 48

Dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź:)

Po moich przemyśleniach i Pana poście, który utwierdził mnie w przekonaniu, kupiłem Seydla Chromatic Deluxe, faktycznie 2 krotni niższa cena, musi świadczyć o jakości.

Za grę na tym instrumencie chcę się zabrać poważnie, bo chciałbym grać również na czymś innym niż diatonik, a skoro już się dmucha;) to po co szukać daleko innych instrumentów, skoro chromatyk tak blisko.

Początkowo chciałem kupić Standard 48, ale fakt, że nie jest wentylowana, plastikowy korpus, plastikowy ustnik i generalnie estetyka(lubię ładne rzeczy) spowodowały, że czekam właśnie na model deluxe. Dodatkowo możliwość kupna do Deluxa pojedynczych komponentów jest bardzo atrakcyjna!

Jędrzej
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mrycin 

Wiek: 44
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-24, 00:21    Odp: Chromatic Standard 48

Od lipca uczę się grać na Seydelu Standard 48 i nie narzekam. Prawda, nie miałem wcześniej styczności z chromatykami i w ogóle z harmonijkami, ale już po pierwszych dmuchnięciach wiedziałem, że chromatyk to jest to!
Brzmienie jest całkiem ładne, choć matowe i nie tak głębokie i wyraziste, jak w Lee Oskarze, od którego zaczynałem. Przyzwoita dynamika, dobry atak.
Kupiłem w Poznaniu za 224 zł. Na lepszą nie było mnie stać, a nie chciałem kupować Swanów. Teraz wiem, że będę grać i czaję się na Tombo Unichromatic. Ale to w przyszłym roku...

[ Dodano: 2011-08-31, 00:17 ]
nie miałem wcześniej styczności z chromatykami i w ogóle z harmonijkami

Oczywiście miałem, ale dwa miesiące dmuchania w Lee Oskara to niedużo... :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu