Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Hugo 


Wiek: 27
Posty: 23
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2010-01-03, 20:00    Blusowa zagrywka (by Ja)

Nie wiem czy ktoś może już to wcześniej wymyślił, jest to całkiem proste i każdy mógł sobie to przypadkiem zagrać. Uznałem że jestem pierwszy :D . Oto taby tej mojej melodii.

3 4 3 (3) 3

(Jakiś nasz tekst, coś co pasuje do bluesa)

4 4 (3) 3

(I znów nasz tekst)

3 (3) 4 v(4) 4 (3) 3

Oczywiście nie musimy przy tym śpiewać, całkiem fajnie wychodzi też bez przerw na słowa. Dla mnie brzmi to ciekawie i można to gdzieś wykorzystać.

Pozdrawiam
Piotrek
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hugo 2010-01-08, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-03, 20:13    Odp: Blusowa zagrywka (by Ja)

Pierwsza, to zagrywka np. z Hoochie Coochie Man, pozostałe też znajomo wyglądają...
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-01-03, 20:47    Odp: Blusowa zagrywka (by Ja)

Generalnie to często wydaje się, że wymyśliliśmy coś nowego i świetnego grając na czuje, a później okazuje się, że są to dobrze znane zagrywki starych bluesmanów (szczególnie jeśli sporo słuchamy). Zwykle jak coś "samo podchodzi" i brzmi fajnie bluesowo powinno wzbudzić naszą czujność :P Dziś, żeby wymyślić coś nowego trzeba sporo się namęczyć.

Jednak to, że odkrywamy takie zagrywki dobrze świadczy o naszym wyczuciu.
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2010-01-03, 20:48    Odp: Blusowa zagrywka (by Ja)

Myśle, że zagranie tego we własny sposób rozwiązałoby problem. Bo same taby nic nie znaczą.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Landerw 


Wiek: 33
Posty: 300
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Gda
Wysłany: 2010-01-03, 21:20    Odp: Blusowa zagrywka (by Ja)

[b]minigunmen[/b] ma rację. Można zagrać te same dźwięki w naprawdę różny sposób. Zmienić długość trwania poszczególnych, zmienić artykulację, dodać vibrata lub takie tam, zagrac cos dodatkowo z tongue blockingiem. Taby naprawdę nic nie mówią o melodii.
_________________
Podpis - dozwolona ilość znaków: 100
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Hugo 


Wiek: 27
Posty: 23
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2010-01-08, 12:08    Odp: Blusowa zagrywka (by Ja)

Wiem że można to zagrać na różne sposoby, sam gram to dość specyficznie, ale nie da się ująć tego w tabach. Chciałem wstawić to tutaj, ponieważ nie widziałem tutaj takiej zagrywki, a niektórzy harmonijkarze szukają właśnie czegoś takiego (wiem, bo sam szukałem, nic nie znalazłem i zagrałem sobie to "z głowy"). Być może gdzieś to usłyszałem i tylko to odtworzyłem, jeśli tak to wybaczcie za tytuł "by Ja".

PS

[quote="Maciekdraheim"]Pierwsza, to zagrywka np. z Hoochie Coochie Man, pozostałe też znajomo wyglądają...[/quote]

Brzmi podobnie ale to nie to, w Hoochie Coochie jest bardziej 3 (3) 4 (3) 3 , zagraj sobie

Pozdrawiam
_________________
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2010-01-08, 21:55    Odp: Blusowa zagrywka (by Ja)

W takim razie ta pierwsza przypomina tę z Mannish Boya :) . 2 podobne utwory, oba grane przez zespół Muddy Watersa i oba bazujące na tym samym schemacie, tj. riff, fraza, riff, fraza... :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Hugo 


Wiek: 27
Posty: 23
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Strzelin
Wysłany: 2010-01-09, 21:30    Odp: Blusowa zagrywka (by Ja)

To może być to, ale raczej nigdy tej piosenki nie słyszałem, nie wiem skąd to znałem ;)
Chyba słyszałem ten riff w kreskówce :) dokładniej to jest tutaj, na 8:14 minucie

[youtube]QP7RSvdOmm8&[/youtube]
_________________
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu