Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Bartek Stawiarz

Posty: 2
Wysłany: 2011-11-22, 15:44    Bluesroads zaprasza: Bluesowa Europa, ET Tumason (ISL), Bena&Ptaszek (CZ/SŁ)

KONCERT: BLUESOWA EUROPA już w czwartek 24.11 o 20:30 w Klubie Żaczek.
Blues w Europie ma się dobrze, w ramach imprez przedfestiwalowych III Studenckiego Festiwalu Muzyki Bluesowej „Bluesroads” w Krakowie, postanowiliśmy Wam to udowodnić! Będziecie mogli się o tym przekonać przychodząc na ten wyjątkowy koncert w krakowskim Klubie Żaczek!
Wystąpią dla Was:

ET TUMASON - Ten chłopak to prawdziwy oryginał. Tylko on mógł w środku zimy przeprowadzić się do Pragi i wziąć ze sobą wyłącznie trampki, laptopa, mały plecak z ciuchami i gitarę. To powinno mi wystarczyć do życia – skitował. Tylko on jest w stanie po koncercie odpocząć, wypić coś wyskokowego i po jakimś czasie znowu wziąć gitarę, aby zagrać i zaśpiewać dla tych, którzy z nim okupują lokal. Niejednokrotnie rozkręcił tym sposobem spontaniczne imprezy w polskich klubach. Co ważne, sam zawsze trzyma fason i tryska humorem. Kawały potrafi wymyślać na poczekaniu. Pracował jako sklepikarz, ogrodnik i śmieciarz, ale nie dobra materialne i sprawy przyziemne, ale blues jest jego życiem! Ta fascynacja zaczęła się gdy w wieku 13 lat znalazł na śmietniku stare nagrania Roberta Johnsona i Freda McDowella. Jako 18-latek musiał opuścić swoje miasto – Reykjavik z powodów, których nie chce ujawnić. Przybył do Berlina, gdzie trafił do małego labelu 8MM Musik, stworzonego przez ludzi ze słynnego klubu 8MM. Pijąc przy barze zostawił im swoją płytę demo i zniknął. Ludzie z 8MM tak zachwycili się jego surowym bluesem, że zaczęli go szukać w całym mieście, by w końcu trafić na niego w najpodlejszej berlińskiej dzielnicy czerwonych latarni.
Zaproponowali mu tyle piwa, ile jest w stanie wypić i dali możliwość grania koncertów w 8MM, co zdarzało się tam nadzwyczaj rzadko. Dzikie i nieprzewidywalne koncerty ET Tumasona zyskały sławę w całym mieście, dzięki której zagrał potem w wielu innych klubach Berlina. Obecnie ET Tumason żyje między Reykjavikiem, Berlinem, Kopenhagą i Pragą. Stale podróżuje. W międzyczasie odwiedza Polskę, gdzie daje niezapomniane koncerty.

http://www.youtube.com/watch?v=MGDYB2yS-TE


BENA&PTASZEK - Duet Bena & Ptaszek to w ostatnich latach najbardziej znany w świecie zespół złożony z muzyków zza naszej południowej granicy. Mają w dorobku trzy płyty: „Sound From The Street”, „Bena & Ptaszek v Kriminale” nagraną w czeskim więzieniu w Mirovie, oraz najnowszą, „Music of the Mississippi River”, wydaną przez niemiecką wytwórnię Stormy Monday Records. Wydali też DVD pod tym samym tytułem.

Grają ze sobą szósty rok. Zaczynali muzykując na słynnym moście Karola w Pradze. Szybko stali się jedną z jego turystycznych atrakcji ale dzisiaj można ich tam spotkać bardzo rzadko, bo ich koncertowy kalendarz jest szczelnie wypełniony, a jeżdżą po całej Europie. W 2009 zostali wytwórnia Hohner uhonorowała ich tytułem “Bluesowego Odkrycia Roku’2009 i wystąpili na World Harmonica Festival w Trossingen. Mogą się też pochwalić doświadczenie filmowym: w obrazie "Občanský průkaz" zaśpiewali dwie piosenki i zagrali role klubowych bluemsanów. Polska publiczność miała ich okazję poznać na festiwalach Śląskie Brzmienie, Opened Art i Harmonica Bridge.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Bilety:8zł studencki /12 zł normalny

Wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/e...305323472830232

_________________
Studencki Festiwal Muzyki Bluesowej "Bluesroads" w Krakowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu