Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Wodzmen 

Posty: 1
Wysłany: 2013-10-14, 18:41    Big Valley - zdaje się nie stroić

Czołem wszystkim!
Zdecydowałem się napisać w dziale harmonijek tremolo, bo o ile wiem, Big Valley do tej grupy się zalicza. Do tej pory grałem na krótszych (np Marine Band), ostatnio nabyłem przypadkiem Big Valley. Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie trzymałem harmonijki tremolo przy ustach.
I na moje oko nie stroi. Zdaję sobie sprawę, że w harmonijkach tremolo dźwięk wibruje, ale na niskich dźwiękach tonacja całkowicie rozjeżdża się z tym, co pokazuje mi stroik (elektroniczny). Pomijając stroik, "uszy bolą". Reklamowałem harmonijkę u sprzedawcy, odesłali ją po trzech tygodniach i nie wiem czy została wymieniona, przestrojona czy nieuznana, bo w paczce nie było żadnego papierka z informacją. W każdym razie brzmi dalej tak samo. I teraz pytanie: czy tego typu zjawiska są normalne w harmonijkach tremolo i np trzeba popracować nad techniką gry, czy jest to powód do dalszych starań o wymianę/naprawę/zwrot pieniędzy? Czy dźwięki powinny pokrywać się z tym, co pokazuje mi stroik, czy należy wziąć poprawkę na charakter harmonijki?
Dzięki z góry za pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-10-14, 22:10    Odp: Big Valley - zdaje się nie stroić

Harmonijki tremolo mają wibrować, przez co stroik może mieć problem z rozpoznaniem dźwięku. Do tego sposób zadęcia może w znacznym stopniu wpływać na prędkość wibracji. Może się też zdarzyć, że harmonijka jest po prostu rozstrojona, nawet jak na tremolo. Najlepiej nagraj jak to brzmi, może uda się wysłyszeć, czy ma tak być, czy nie?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu