Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1504
Otrzymał 118 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-05-23, 09:30    Bezprzewodowy transmiter XVIVE U3C Condenser

Niedawno pojawiła się zapowiedź sprzedaży transmitera, który mógłby być podłączony również do mikrofonów wokalowych.
Sprzęt jest o tyle więcej zaawansowany od konkurencyjnych transmiterów, że może również zasilać mikrofony pojemnościowe, co jest wielką rzadkością.


Załączam opis ze strony dystrybutora:

Tym razem producent zaprezentował system stworzony specjalnie z myślą o wykorzystaniu z mikrofonami pojemnościowymi (pełna nazwa tego pakietu to XVive U3C Microphone Wireless System For Condenser Mic). System łączności bezprzewodowej XVive U3C składa się z nadajnika i odbiornika, które wyglądają bardzo podobnie. Można je odróżnić dzięki końcówce, która w nadajniku przyjmuje formę zaokrąglonego stożka, natomiast w odbiorniku jest płaska. Poza tym nadajnik posiada dwa przełączniki (jeden do wyboru zasilania 12/48 V, a drugi do włączenia urządzenia – POWER/MUTE), natomiast odbiornik wyposażono jedynie we włącznik POWER. TRANSMITTER ma również sprężynującą blokadę zabezpieczającą przed odpięciem z mikrofonu. Jest to o tyle istotne, że mikrofon często jest zamocowany pionowo, przez co nadajnik musi być doczepiony do niego od spodu.
Urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i umiarkowaną wagą. Obudowy sprawiają wrażenie solidnych i zwartych, trudno też wyczuć, aby ich poszczególne części w jakikolwiek sposób się uginały, co zdarza się w niektórych urządzeniach tego typu. Zarówno TRANSMITTER, jak i RECEIVER dysponują przyciskiem służącym do wyboru jednego z sześciu dostępnych kanałów. System pracuje na częstotliwości 2,4 GHz, a dokładnie w zakresie 2,4 – 2,4835 GHz.
Maksymalny czas pracy odbiornika wynosi ok. 5 godzin, natomiast w przypadku nadajnika jest on uzależniony od wybranego napięcia zasilającego mikrofon (12 lub 48 V) oraz poboru prądu i wynosi: 3h (48 V i 5 mA), 6h (48 V i 2 mA) oraz 7h (12 V i 2 mA). W nadajniku znajduje się bateria litowo-jonowa o pojemności 1000 mA, natomiast w odbiorniku znajdziemy ogniwo o pojemności 860 mA. Pasmo przenoszenia wynosi 20 Hz – 20 kHz, a maksymalny zasięg w terenie otwartym to ok. 91 stóp, czyli ponad 27 metrów.Z boku każdego z urządzeń znajduje się gniazdo Micro-USB służące do ładowania każdego z nich. Bardzo praktycznym uzupełnieniem zestawu jest kabel USB z dwoma wyprowadzeniami typu Micro-USB, dzięki czemu możemy wygodnie naładować zarówno nadajnik, jak i odbiornik w tym samym czasie. Podobnie jak w przypadku systemu U2, także tutaj nie znajdziemy zasilacza w zestawie, jednak obecność portów USB pozwala na wykorzystanie praktycznie każdej ładowarki USB do smartfonu.System pracuje bez zarzutu i nie sprawia problemu nawet w otoczeniu wielu urządzeń bezprzewodowych. Deklarowany przez producenta zasięg jest łatwy do osiągnięcia, odbiornik nie gubi sygnału nawet podczas umieszczenia go w drugim pomieszczeniu. Czas pracy na akumulatorach również jest bliski prawdy. XVive U3C to sprawnie działający i przemyślany system łączności bezprzewodowej, który oferuje dobre parametry pracy, długi czas pracy na akumulatorach oraz wygodną obsługę.
https://magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy/akcesoria/33664-u3c-condenser?utm_source=porady&utm_medium=mailing&utm_campaign=21042020&fbclid=IwAR3-HUEalSjA8X9GusULXzDg5ya8-OBRCrEvuPxShnNFVjuqeJDGDZCpZLo
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-05-23, 10:00    Odp: Bezprzewodowy transmiter XVIVE U3C Condenser

Fajna recenzja!
Ja kupiłem NUX B3, też jestem bardzo zadowolony!
Bardzo przydatna sprawa podczas koncertów!
Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
#Felix 


Posty: 1504
Otrzymał 118 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2020-06-01, 09:32    Odp: Bezprzewodowy transmiter XVIVE U3C Condenser

Może jakaś recenzja Bartku, z tego transmitera NUX B3?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu