Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
opawcio

Posty: 4
Wysłany: 2009-12-26, 13:24    [Artykuł] moj pierwszy raz

niedawno dostalem harmonijke SilverStar Hohner "A"
wczoraj nayczulem sie grac wlazl kotek na plotek :D i nawet to przypomona ta piosenke, i stol lat tez mi wyszlo :D niestety np. z panie janie jeszcze mi nie idzie ale 3 kawalki na 1 wieczor nauko to byloby chyba za duzo ;-)
i tu moje pytanie, wszyscvy doradzaja model "C" a co z "A" mozna na tym zaczynac nauke czy lepiej sie zaopatrzyc w "C", no napewno lepiej mi napiszecie ale czy moja piszczalka jest na tyle gorsza by kupowac C ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2009-12-26, 13:40    Odp: [Artykuł] moj pierwszy raz

Moim zdaniem, lepiej zaopatrzyc sie w cos lepszego, niz Silver Star/Blues Band. Za okolo 80 zl dostaniesz juz przyzwoity, dobry sprzet do grania.

Takich tematow byla kupa na forum, uzyj szukajki, poczytaj sobie.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
opawcio

Posty: 4
Wysłany: 2009-12-26, 13:42    Odp: [Artykuł] moj pierwszy raz

uzylem, poczytalem ale nie znalazlem argumentacji dalczego akurat C a nie A ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-26, 13:47    Odp: [Artykuł] moj pierwszy raz

To słabo szukałeś ;) C jest lepsza na początek, bo będzie Ci na niej łatwiej opanować podstawowe techniki, żeby iść dalej, między innymi dlatego, że jest po środku "palety" harmonijek, potem będziesz się przyzwyczajał do odrobine wyższych i odrobine niższych, zamiast z prawie najniższej próbować wyższe. Zapewne też standardowy problem drugiego kanału też będziesz miał większy, ze względu na niską tonację, jeśli jescze z niego nie wyszedłeś. Pomijając już wogóle, że to SilverStar, który Ci mocno utrudni naukę wszystkich technik związanych z kształtowaniem brzmienia. Wiadomo, Panie Janie na tym da się zagrać ale nie wiesz o ile łatwiej by Ci się to grało to na harmonijce w C a jeszcze lepiej na jakiejś porządnej za 8 dych.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
opawcio

Posty: 4
Wysłany: 2009-12-26, 13:52    Odp: [Artykuł] moj pierwszy raz

na dniach ide do sklepu po jakies C :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-26, 14:13    Odp: [Artykuł] moj pierwszy raz

Ok, tylko nie byle jaką, jeśli nie masz jeszcze kasy na coś koło 8 dych to dozbieraj cierpliwie, bo warto ;) A jeśli Ci nie zależy to nie kupuj SilverStara tylko BluesBanda, jest tańszy a lepszy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
opawcio

Posty: 4
Wysłany: 2009-12-26, 14:34    Odp: [Artykuł] moj pierwszy raz

80zl moge dac, jesli ma mi to posluzyc po wsze czasy ;-) tylko jeszcze musze sie zorientowac co najlepiej kupic za te 80, narazie wiem ze C :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-12-26, 14:43    Odp: [Artykuł] moj pierwszy raz

Może nie po wsze czasy, bo harmonijki mają pewną żywotność, jeśli będziesz grał z wyczuciem to może i kilkanaście lat harmonijka wytrzyma, przy czym pare razy trzeba będzie stroić albo wymienić stroik. Tak to niestety nie zakładaj, że będziesz miał którąś na zawsze, to bardzo delikatny instrument :) Niemniej bardzo opłaca się dać tyle.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu