Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Wloczykij93 

Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: z lasu xD
Wysłany: 2008-03-23, 18:12    [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

No więc chciałbym nauczyć sie nauczyć grać na harmonijce ale nie żeby grać bluesa jazza czy inne tego typu rytmy :P tylko zabierać na rajdy, obozy harcerskie itp. Wyczytałem gdzieś że harmonijka Weekender jest dobra ale jak to ma sie w praktyce?
No i co bym wymagał od takiej harmonijki:
Możliwie najtańsza
Najlepiej niezniszczalna :hah:
No i żeby ładnie brzmiała :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-23, 19:02    Odp: [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

Witam na forum! Musisz szukac harmonijki Tremollo ,poczytaj na forum , a ja oczywiście jestem do dyspozycji -jakby co.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Wloczykij93 

Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: z lasu xD
Wysłany: 2008-03-23, 19:26    Odp: [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

Wyczytałem właśnie że na takiej harmonijce grasz :P A jakieś konkretne modele? Wyczytałem że Teddy to harmonijka tremolo ale ale żadnych informacji nie znalazłem. Wiem że mam jakąś w domu ale stara pewnie poniszczona lepiej nadajaca sie chyba na pamiątke :P Chociaż nie wiem... Ty na jakiej grasz?

PS nie powinno być Tremolo zamiast Tremollo? Sie czepiam ale ktoś kto w ogóle nie ma pojęcia może nic nie znaleźć a przecież może ktoś sie zainteresować właśnie takimi harmonijkami (jak ja :P ) i Bóg wie może trafić na ten temat :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-03-23, 19:55    Odp: [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

Tremollo -ładniej mi brzmi ,tak podwójnie jak ta harmonijka i to chyba z włoskiego,ale po polsku jest tremolo. Ocean Star jest przyzwoitą harmonijką za nieduże pieniądze -moja pierwsza ,ale przy dłuższym graniu ,zwłaszcza nauce ,denerwuje wszystkich bo jest w C . Najprzyjemniejsza dla mnie tonacja to G i na takiej przeważnie gram echo 48 G Hohnera .Jest jeszcze jedno wyjście Oktawowa , którą jestem ostatnio zafascynowany. Posłuchaj moich wypocin ,bo gram od niedawna, na YouTube .nick aeroarte1 ,może to Ci pomoże zdecydować.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Wloczykij93 

Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: z lasu xD
Wysłany: 2008-03-23, 22:45    Odp: [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

a jakiś odpowiednik Ocean Stara w G i tańszy polecić ktoś może? Z resztą we wtorek pójde do sklepu zobaczyć no ale dzięki wiem chociaż że w C jest dla mnie za piszcząca xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-03-23, 22:53    Odp: [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

Z harmonijek termolo mam instrument "znanej i cenionej" firmy Stagg z Państwa Środka. Dałem chyba całe 18zł za model 16-kanałowy, a są też 24-kanałowe. Nie mam porównania do innych tego typu harpów, ale gra się dość łatwo i dźwięk jest przyjemny. Ale, że droższa harmonijka będzie lepsza to nie ma wątpliwości.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-24, 01:10    Odp: [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

No cóż, Stagga 16-kanałowego ja też posiadam, a kolega kupił bratu 24-kanałowego. Ma o nim jak najgorsze zdanie - szybko się rozstroił, a nawet przed rozstrojeniem brzmiał jak kiepskiej jakości akordeon. Szczerze mówiąc brzmienie mojego Stagga też mnie nie zachwyca, ale czego można oczekiwać za 18 zeta?? :P Generalnie chyba nic "firmowego" tańszego niż Ocean Star chyba nie znajdziesz, ale mogę się mylić :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Wloczykij93 

Wiek: 31
Posty: 9
Skąd: z lasu xD
Wysłany: 2008-03-25, 21:18    Odp: [Pytanie] Jaką wybrać harmonijke?

Zamówiłem ocean stara za 35zł plus 10zł przesyłka powiedzcie że przepłaciłem to sie chyba powiesze (a była promocja :P ) xD znacie jakieś samouczki do tego typu harmonijek?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu