Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pablos

Posty: 2
Wysłany: 2018-06-26, 17:32    Problem z 1 kanałem w harmonijce Marine Band classic

Dzisiaj zacząłem grać na harmonijce i wszystko było dobrze, jednak po jakimś czasie 1 kanał przestał wydawać jakikolwiek dźwięk przy wydechu, a przy wdechu przyciszony. Z racji, że harmonijka zamiast śrub ma gwoździe, postanowiłem po prostu spróbować przedmuchać kanał. Teraz na wydechu dźwięk jest również przytłumiony. Muszę też mocniej dmuchać , tak jakby coś przyblokowało stroik. Przy graniu akordu po chwili pojawia się okropny dźwięk.


Czy oddać harmonijkę do reklamacji, czy może ja w jakichś sposób ją popsułem, czy też naprawa będzie łatwa i nie ma sensu odsyłać jej do sklepu (kupiłem przez internet)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2018-06-27, 10:07    Odp: Problem z 1 kanałem w harmonijce Marine Band classic

Jaką masz harmonijkę? bo jak z biedronki, to lepiej oddaj jakiemuś maluchowi do zabawy.
Co do uszkodzenia stroika to raczej rzadko spotykane, żeby harmonijka była uszkodzona od nowości. Może wpadł jakiś paproch. Samo przedmuchanie może nic nie dać. Trzeba sprawdzić pod lupą. Można delikatnie odgiąć stroik i przeczyścić otwór pod stroikiem. Można też przepłukać, o ile korpus nie jest drewniany.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pablos

Posty: 2
Wysłany: 2018-06-27, 11:54    Odp: Problem z 1 kanałem w harmonijce Marine Band classic

Felix napisał/a:
Jaką masz harmonijkę? bo jak z biedronki, to lepiej oddaj jakiemuś maluchowi do zabawy.


Tak jak w tytule Marine Band Classic
Tak więc przepłukać nie mogę. Spróbuję tak jak pisałeś spróbować przeczyścić stroik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu