Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Xemor 


Wiek: 29
Posty: 23
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-07-27, 01:13    Mateusz Szulik - Slow Blues Ballad Improvisation in Em

Zachęcam do posłuchania mojej improwizacji pod wpływem chwili i towarzyszących mi emocji oraz do oceny. Momentami wyszło słabo, czasem myślę że trochę lepiej. Zdarzyło się, że brakło mi harmonijki. Najlepsze momenty wg mnie to 2:29 - 3:20 i 4:38 - 4:54.
_________________
http://www.youtube.com/user/Xemor95
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-27, 11:57    Odp: Mateusz Szulik - Slow Blues Ballad Improvisation in Em

Jeżeli chcesz szczerej oceny, to:
- Musisz popracować nad urozmaiceniem gry od strony rytmicznej. Przez większość czasu grasz bardzo podobne lub wręcz te same rzeczy, zmieniając tylko nuty. Aby zbudować ciekawą improwizację potrzebne są długie dźwięki (np. z jakimś wibrato itp.) na zmianę z szybszymi momentami, a to triole, a to szesnastki, jakieś synkopy, zmiana akcentów a to na mocną część taktu, a to na słabą. Bez tego jest po prostu nudnawo.
- Grasz samymi pojedynczymi dźwiękami, a taka gra nie wyraża żadnych emocji. Brakuje mi dwudźwięków, akordów, elementów tongue-blockingu, takich brudów, które dodane w odpowiednim momencie wprowadzą zmianę w teksturze dźwięku i podkreślą kulminacyjne momenty improwizacji. Bez tego znowu jest nieco nudnawo.
- Nie grasz żadnego vibrato - choćby ręcznego. Nie dodajesz też żadnych efektów wha-wha itp., albo przynajmniej nie są one słyszalne. To ponownie powoduje, że cytując klasyka "nic się nie dzieje". Artykulacja prawie niesłyszalna.
- Brzmienie niby nie jest złe, ale jakieś takie "mało zdecydowane". Trochę jakbyś się bał, że obudzisz kogoś w sąsiednim pokoju.

Podsumowując - jest poprawnie, ale trzeba dużo elementów gry podszkolić, aby było dobrze.
Mam nadzieję, że opinia będzie pomocna :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Xemor
  
Odpowiedz do tematu