Zapamiêtaj mnie i lub zarejestruj | Zapomnia³em has³a

Artyku³y Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj U¿ytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomo¶æ
Koniuu 

Wiek: 26
Posty: 3
Sk±d: Trójmiasto
Wys³any: 2016-07-26, 15:58    [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszczaæ" powietrze?

Gram od niedawna i gdy wdmuchuje lub wydmuchuje powietrze w kana³y to s³yszê swój w³asny oddech. Tzn delikatne ¶wiszczenie przy praktycznie ka¿dym d¼wiêku. Co zrobiæ, ¿eby to poprawiæ i nie by³o s³ychaæ ¶wiszczenia?

I co zrobiæ gdy przy d³ugich d¼wiêkach nie tylko przy grze ale nawet przy zwyk³ym nuceniu nie jestem w stanie uzyskaæ czystego, jednostajnego d¼wiêku? Chodzi o to, ¿e d³ugi d¼wiêk za³amuje siê za ka¿dym uderzeniem mojego serca. Wiem, ¿e to trochê dziwne bo wcale nie wali jakbym by³a zestresowana tylko normalnie a mimo tego przy ka¿dym jego uderzeniu d¼wiêk jak i strumieñ powietrza (d¼wiêk na harmonijce) za³amuje siê rytmicznie. Co z tym zrobiæ i jak siê tego pozbyæ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzyma³ 13 punkt(ów)
Sk±d: Gdansk
Wys³any: 2016-07-27, 14:15    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszczaæ" powietrze?

Napisz dok³adnie jaka harmonijka?
_________________
pozdrawiam Miko³aj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Koniuu 

Wiek: 26
Posty: 3
Sk±d: Trójmiasto
Wys³any: 2016-07-27, 21:48    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszczaæ" powietrze?

Harmonijka z tonacj± C z 10 kana³ami. Nie wiem dok³adnie jaka bo nigdzie nie ma podanego modelu ani nic. Kupi³am j± przez og³oszenie w internecie. Model harmonijki ma jakie¶ znaczenie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzyma³ 13 punkt(ów)
Sk±d: Gdansk
Wys³any: 2016-07-31, 19:42    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszczaæ" powietrze?

sorki, ale nie mia³em mo¿liwo¶ci napisaæ wcze¶niej...
Model harmonijki ma znaczenie, gdy¿ te s³absze (tañsze) s± czêsto tak nieszczelne, ¿e powietrze ucieka we wszystkie strony i tylko niewielka ilo¶æ wraz z drganiem stroika tworzy d¼wiêk.
Jak spróbujesz na porz±dnej szczelnej harmonijce to ró¿nica bêdzie ogromna.
Harmonijka "no name" - bez szans na normalne granie i bez szans na porz±dn± naukê.
Kupi³em córce Harpmastera Suzuki (ok 90pln) i to harmonijka znakomitej jako¶ci za tê cenê.
_________________
pozdrawiam Miko³aj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Koniuu 

Wiek: 26
Posty: 3
Sk±d: Trójmiasto
Wys³any: 2016-08-01, 20:37    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszczaæ" powietrze?

Dziêki za odpowied¼. Zastanowie siê nad kupnem innej problem tylko w tym, ¿e nie jestem do koñca przekonana czy a pewno bêdê graæ a szkoda mi wydaæ na co¶ co po 2-3 miesi±cach bêdzie le¿eæ i siê kurzyæ.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
miki111 

Posty: 103
Otrzyma³ 13 punkt(ów)
Sk±d: Gdansk
Wys³any: 2016-08-02, 00:41    Odp: [Pytanie] Jak odpowiednio "przepuszczaæ" powietrze?

To zrozumia³e, ale jedno mogê Ci zagwarantowaæ:
je¶li bêdziesz siê uczyæ na tej harmonijce, któr± kupi³a¶ - to na pewno bêdzie le¿eæ i siê kurzyæ i to nie po 2-3 miesi±cach ale po 2-3 dniach - no góra po tygodniu.
Taka zabawka to prosty sposób aby siê zniechêciæ bardzo szybko (wiem bo przerabia³em to z córk±).
Jeste¶ z 3-miasta - ja czêsto gram z fajnym zespo³em we wtorki na Skwerze Ko¶ciuszki w "Zielonej Tawernie", je¶li tam bêdziesz to zapytaj gitarzysty czy bêdzie Miko³aj z harmonijkami,
jak bêdê to dam Ci spróbowaæ harmonijkê, która nadaje siê do gry i nauki - zrozumiesz ró¿nicê.
A szkoda siê zniechêcaæ, bo dziewczyna na harpie to jest super cool.

ps. dzisiaj mnie tam nie bêdzie na 99%, ale za tydzieñ raczej tak.
_________________
pozdrawiam Miko³aj Flont
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu