Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
POK Dom Chemika 

Posty: 9
Wysłany: 2016-06-23, 09:31    Szukaj, Burz, Buduj w Puławach

Legendarny, polski zespół bluesowo-rockowy SBB wystąpi w Puławach 19 sierpnia o godz. 19.00 podczas Puławskiego Lata Bluesowego. Bilety w cenie 60 zł można nabywać już teraz w kasie Ośrodka.

Silesian Blues Band powstał w 1971 r. w Siemianowicach Śląskich jako zespół Józefa Skrzeka, młodego wówczas basisty i pianisty, który miał za sobą już niemal roczną współpracę z zespołem Breakout. W składzie tria obok lidera znaleźli się Apostolis Anthimos, przez przyjaciół zwany Lakis (gitara), 17-letni syn greckich imigrantów, urodzony w Katowicach oraz Jerzy Piotrowski (perkusja).

Intensywne próby, regularne koncerty na Śląsku i pierwsze nagrania radiowe spowodowały, że zespół zaczął być dostrzegany poza granicami regionu. W końcu 1971 r. cały Silesian Blues Band rozpoczął ponad półtoraroczną współpracę z Czesławem Niemenem (jako grupa Niemen). Koncertowali wówczas wiele w Europie i w kraju, zarejestrowali także cztery albumy. Latem 1973 r. drogi muzyków rozeszły się, Niemen wkrótce założył Niemen Aerolit, a Silesian Blues Band przekształcił się w SBB.

Skrót ten już wtedy rozwijano (wedle pomysłu Franciszka Walickiego, ówczesnego opiekuna grupy) jako „Szukaj, Burz i Buduj”. Pierwszy album SBB został zarejestrowany w kwietniu 1974 r. W 1980 r. ruszają w ostatnią regularną trasę koncertową...

Po długiej przerwie 13 kwietnia 2014 roku SBB zagrało po raz pierwszy od 1994 roku w swoim żelaznym, pierwotnym składzie. Za perkusją znowu usiadł Jerzy Piotrowski, a nowa energia, z jaką SBB prezentuje się na scenie, pokazuje, że w to grupa ludzi którzy potrafią Szukać Burzyć i Budować. W 2016 roku ukaże się album "Za linią Horyzontu", którego wydawcą jest Agencja Fonograficzna Polskiego Radia.
_________________
POK "Dom Chemika"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu