Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
OneLove 

Posty: 7
Wysłany: 2016-05-05, 23:29    Marine Band-stroik-podciąg

Witam,
mam pytanie dotyczące podciągów na Marynce, mianowicie moja harmoszka już trochę ma i zauważyłem że ma pewien problem z podciągami i nie tylko (nie zauważony na przykład na special 20 kolegi).
Do rzeczy.

Na samym początku nauki gry na nowej harmonijce, wiadomo, wszystko śmigało jak marzenie. Teraz niestety harmonijka już trochę przeszła i tak wesoło nie jest. Pojawia się problem (głównie na wdechu, aczkolwiek na wydechu również) ?blokujących się stroików?

O co mi chodzi, często jak sobie gram zdarzy się że stroik przestaje reagować, tak jakby się blokował o płytkę. Nie mówiąc już o podciągach, które brzmią fatalnie (są strasznie przytłumione i cholernie ciężko je wykonać, jedynie na czwórce jako tako brzmi). Harmonijka była wielokrotnie rozbierana i czyszczona, zdążyłem zauważyć że stroiki trochę się poodchylały i zacząłem obstawiać że to może być przyczyna całego zamieszania, aczkolwiek nie wiem jak dokładnie je ustawić aby znowu dobrze brzmiały, jak za bardzo przygnę do płytki to się już w ogóle blokują, jak je bardziej "poluzuje" to mają problem z reagowaniem.

I teraz główne pytanie, co mogę zrobić, żeby poprawić jakość brzmienia mojego instrumentu no i przede wszystkim wygodę gry. Jak ustawić stroiki? Może je trochę podpiłować?
Ewentualnie czy da się kupić samą płytkę stroikową do Marine Banda? Jakie są ceny?

Z góry dziękuję za odpowiedź, czekam na wszelkie pytania w celu rozwiania jakichkolwiek wątpliwości i ewentualnie nakreśleniu innych rzeczy o których nie wspomniałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2016-05-09, 12:40    Odp: Marine Band-stroik-podciąg

Na pewno nic nie piłuj, to kwestia wysokości stroików. Tj. ich ustawienia względem płytki stroikowej. Sprawdź czy któryś stroik blokujący się nie jest za blisko płytki (porównaj do sąsiednich).
Wystarczy go lekko podnieść. Podobnie obejrzyj stroiki wydechowe. Z drugiej strony jeśli podniesiesz je za mocno to efekt jest ten sam.

Do Marynki raczej nie da się teraz w Polsce kupić płytek bo ani to się klientom nie opłaca ani sprzedawcom. Lepiej naprawić harmonijkę lub wyregulować.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu