Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
operations

Posty: 2
Wysłany: 2016-02-19, 18:45    Pierwsza harmonijka - 20zł czy 100zł?

Cześć,

chciałem kupić pierwszą harmonijkę stricte do nauki. Poczytałem trochę porad i wpisów na forum i dużo ludzi poleca harmonijki kosztujące około 100 zł. Byłem dzisiaj w sklepie muzycznym i powiedzieli mi, że najlepiej jeżeli zacznę od harmonijki za 20-40 zł bo harmonijki do ćwiczenia raczej nie przetrwają dłużej niż 2 tygodnie więc kupuje się je masowo. Jak to było u was? Od jakiej zaczynaliście i ile przetrwała?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
arkons

Posty: 63
Wysłany: 2016-02-19, 19:45    Odp: Pierwsza harmonijka - 20zł czy 100zł?

temat był wiele razy, bierz normalny instrument, a nie zabawkę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-02-20, 17:55    Odp: Pierwsza harmonijka - 20zł czy 100zł?

Jak się wciągniesz i zaczniesz porządnie ćwiczyć to normalne harmonijki będą Ci padać dopóki nie wyrobisz jako takiej tachniki - musisz wziąć to pod uwagę.
Mi pierwsza padła po dwóch tygodniach nauki podciągów, kolejna po miesiącu, potem trzymały tak od 6 do 12 miesięcy systematycznej gry. Ostatnio kupuję Seydel Sesssion Steel i gram znacznie delikatniej niż kiedyś i moja najstarsza ma już dobre trzy lata i trzyma się dobrze.

Jak kupisz taką za 20 zł i będziesz się na niej uczył, to wyrobisz sobie takie nawyki, przy których normalne instrumenty będą Ci padać już do końca życia :)

Aha, w 90% w harmonijkach padają tylko dwa stroiki - czwarty kanał i piąty kanał na wdechu. Nie musisz zawsze kupować nowej, bo jest przynajmniej jeden człowiek w Polsce, który zajmuje się zawodowo wymianą stroików. Także kupuj normalny instrument za ok. 100 zł.

No i jeszcze jedna rzecz - jakbyś chciał grać na gitarze musiałbyś wydać ok 1000 zł. Harmonijka za 100-200 zł i koszty jej ewentualnych napraw to przy tym nie tak dużo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
operations

Posty: 2
Wysłany: 2016-02-20, 18:41    Odp: Pierwsza harmonijka - 20zł czy 100zł?

Wielkie dzięki, w takim razie Special 20 albo Blues Session.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu