Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-01-03, 18:14    Konfiguracja sprzętowa do grania rockowego

Ciekawi mnie jakiej konfiguracji sprzętowej (mikrofon, piec, efekt) używają (jesli tu tacy są ale pewnie tak) harmonijkarze grający w szeroko pojętych klimatach rockowych, mniej bluesowych.

Ja ostatnio gram w zespole rockowym, mamy różne, różniste kawałki od klasycznych rockowych ballad, poprzez takie troche mocniejsze grungowe, bardzie nowoczesne alternatywne, rockandrollowe no i typowo blues rockowe ale ich jest akurat najmniej. Wiadomo, że to takiej muzy musi być mniejsze lub większe przesterowanie. Jako, że trochę sprzętu mam to na próbach i koncertach troszkę eksperymentuje, jeszcze szukam właściwego ustawienia. Ostatnio wpiałem się w Linie przez Line Poda 2.0. i ustawiłem sobie dwa pre-sety jeden bardziej na spokojniejsze kawałki na Tube Pre-Ampie i Drugi też ale wzmocniony drivem który brzmiał bardzo fajnie, rockowo ale troszkę jakby cyfrowo. Grałem też na majkach i piecu standardowo "chicagowskich i też w sumie pasuje. Jeszcze nie próbowałem w tym zespole wykorzystać majka Auqelina ale chyba to w najbliższym czasie zrobie w połączeniu z 5W piecem Epiphone. Zresztą na festiwalu w Krośnie grałem na Epiphonie i Line Podzie (jako preamp) ale POD trochę (nawet ustawiony na preamp) zniekształca bardzo ładne brzmienie Epiego. A Wy jak sobie radzicie, idziecie w kierunku brzmienia chicago czy staracie się ukręcić coś innego mniej bluesowego? Pozdrawiam.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2016-01-04, 01:36    Odp: Konfiguracja sprzętowa do grania rockowego

Ja daję mały przester, czasami na wokalówce - czyste brzmienie.
Taki mój osobisty przykładzik z festiwalu w Siewierzu w zeszłym roku.
Trochę mnie mało dał na przody akustyk, a i sprzęt nagrywający audio-video też był amatorski. ! :(

p.s. nazwa zespołu Rockomotive nie jest przypadkowa :)

_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu