Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy Mapa Google
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
~Felix 


Posty: 1368
Otrzymał 103 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-01, 21:41    [Koncerty] Blues Bana

Najbardziej muzykalny tramwaj na Śląsku znowu rusza w trasę. Tym razem bawić będzie pasażerów nie tylko w Bytomiu, ale przejedzie też ulicami Katowic i Chorzowa. Już 5 września rusza trzecia edycja Blues Bany. Udział w niej zapowiedziało ok. 50 muzyków.
Pomysłodawcą tego wydarzenia jest Krzysztof Wydro, bytomski muzyk bluesowy -harmonijkarz, który dwa lata temu zaprosił do wspólnego grania w zabytkowym tramwaju nr 38 swoich kolegów. Pomysł okazał się trafiony. Muzycy przez pięć godzin umilali trasę przejazdu pasażerom, których przybywało z każdym przystankiem.
W pierwszej edycji Blues Bany wzięło udział 30 muzyków, rok później było ich już 40, niewykluczone, że w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Zapraszam do wspólnego grania wszystkich – mówi Krzysztof Wydro. Zarówno tych doświadczonych, jak i tych, którzy nie grają zawodowo, ale mają ochotę na wspólne jam session. Co ważne, muzycy będą się zmieniać, zatem pasażerowie będą mogli posłuchać standardów bluesowych w różnych aranżacjach i z różną dynamiką – zachęca Krzysztof Wydro.

Tramwaj wyjedzie o 10.00 z zajezdni w Katowicach i trasą linii nr 6 dotrze do Bytomia do placu Sikorskiego. Od 11.30 rusza z przystanku pod kościołem św. Trójcy i będzie kursował według sobotniego rozkładu jazdy. W drogę powrotną wyruszy o 18.36 i dotrze do zajezdni w Katowicach Zawodziu o 19.56. Zapraszamy harmonijkarzy, gitarzystów, bębniarzy, trębaczy oraz pozostałych nie wymienionych instrumentalistów.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu