Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Blu3ee 

Wiek: 25
Posty: 2
Wysłany: 2015-06-16, 16:33    [Rada] Zabytkowa Harmonijka

Witam od paru lat mam harmonijkę widoczną na zdjęciu , i jakoś zainteresowało mnie to żeby sprawdzić ile jest warta. Na jednym z portali amerykańskich jest warta 500 $ i nie wiem ile ja bym mógł wziąć za swoją. Piszę ponieważ chciałem poprosić o wycenę tej harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-06-16, 17:39    Odp: [Rada] Zabytkowa Harmonijka

Witaj !

To, że ktoś wystawił 500 baksów, nie znaczy to, że za nią tyle dostanie, Może nowa nie używana i to jeszcze musi znaleźć się miłośnik. Czasami kolekcjonerzy posługują się współczynnikiem wartości sentymentalnej lub wartości jedynego egzemplarza, ale to zaburza racjonalne myślenie przy zakupie.
Po przybliżeniu wygląda na trochę sfatygowaną, przynajmniej pokrywy. Nie wiadomo jak gra? czy stroiki sprawne etc. etc. ?
U nas w PL to może dostaniesz max 100 PLN, jak dla kolekcjonera, jeżeli to jedyny egzemplarz może deczko więcej. Spróbuj przeczyścić i zagrać na wszystkich kanałach. oraz podaj info jakie rezultaty sprawdzenia.
Pzdr. Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blu3ee 

Wiek: 25
Posty: 2
Wysłany: 2015-06-16, 17:53    Odp: [Rada] Zabytkowa Harmonijka

Rezultaty sprawdzenia harmonijki są pozytywne wszystkie kanały sprawne także myślę , w tym harmonijka dalej się spisuje jak powinna. A co do ceny jaką tam podałem to są źródła, którymi się kierowałem : http://granville-wv.ameri...a_24693891.html
http://www.ebay.com/itm/111431642581
Rozbieżność ceny jest duża jednak myślę nad pójściem do lombardu i wycenienia tej harmonijki ;) )
Pzdr.Blu3ee
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-06-16, 21:37    Odp: [Rada] Zabytkowa Harmonijka

Nie jestem pewien, czy w lombardzie ci wycenią, może jakiś miłośnik lombardzista ?! Sądzę, że raczej tu na FORUM koledzy fachowcy mają większą wiedzę. Może na fejsie sprzedaj.
Jest grupa "Harmonijkowe graty na sprzedaż"
https://www.facebook.com/groups/336672663104476/
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2015-06-17, 09:51    Odp: [Rada] Zabytkowa Harmonijka

W Twoim przypadku cena tej harmonijki to 10 - 15 PLN.
Zauważ, że wysokie ceny osiągają harmonijki w stanie fabrycznym z niezniszczonym opakowaniem.
Pudełka nie widzę, a pokrywy są starte - wniosek: niewiele warty staroć.
To, że stroiki działają nie znaczy ze nie są już np. rozstrojone.
W Polsce nie mamy zbyt wielu kolekcjonerów, dlatego nie liczyłbym na sprzedanie tej harmonijki w atrakcyjnej cenie.
Lombard jest złym pomysłem. W ilu lombardach może pracować znawca starych instrumentów do tego potrafiący przy właściwie zerowym rynku kolekcjonerskim wycenić harmonijkę?

Przykro mi, że rozwiałem Twoje nadzieje na zastrzyk gotówki.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 15:07    Odp: [Rada] Zabytkowa Harmonijka

Moja cena wywoławcza wynosi 50 złotych !!! Jak znajdziesz kogoś kto da Ci więcej napisz do mnie - może go przebiję ;-) Nie trać nadziei, zawsze możesz trochę zarobić na tej harmonijce.
 
 
  
Odpowiedz do tematu