Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aleksander.m 


Wiek: 38
Posty: 2
Skąd: Scotland
Wysłany: 2015-05-03, 14:37    HOHNER Big River w tonacji G- podstawy oraz porady dla pierwszaka

Witam. Miesiąc temu zakupiłem sobie ową harmoszkę w tonacji G i od czasu do czasu próbuję się za nią zabrać ale samemu szukając pomocy u wujka google i na youtube. Jak na razie znalazłem więcej materiału anglojęzycznego, ale poszukiwałbym na początku pomocy w swoim ojczystym języku by bardziej zrozumieć i mieć łatwiej przyswajalną wiedzę. Czy ktoś byłby w stanie udzielić mi owej pomocy :) ? Z góry bardzo dziękuję.
_________________
"There is no spoon"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-05-03, 21:09    Odp: HOHNER Big River w tonacji G- podstawy oraz porady dla pierwszaka

1.Baaardzo słabo szukasz. To forum to skarbnica wiedzy :)
2.Nic tylko brać instrument do ręki i grać! Tak się najszybciej nauczysz :) Co prawda tonacja G może nie jest najlepszą tonacją na początek, ale dla chcącego nic trudnego! Wszystko w Twoich rękach ;) Powodzenia!

P.S
Wyczuwam lenia.
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aleksander.m 


Wiek: 38
Posty: 2
Skąd: Scotland
Wysłany: 2015-05-04, 10:03    Odp: HOHNER Big River w tonacji G- podstawy oraz porady dla pierwszaka

Dopiero wczoraj dołączyłem do forum i pomyślałem że spytam od razu, by nie błądzić i by wiedzieć od czego zacząć. Bo nie jestem totalnie w temacie jeśli chodzi o podstawy :) .
Więc uważasz że G jest trudna do opanowania na początek i powinienem zacząć od C? Też tak chciałem zrobić ale ja lubię wyzwania :) . Dzięki bardzo za wiarę.

P.S
Nie wyczuwasz lenia. Dwójka dzieci i praca nie pozwalają mi za bardzo na intensywne ćwiczenie na harmoszce, dlatego chciałem po prostu wiedzieć od czego zacząć, bo materiał na tej stronie jest prze ogromny do przewertowania :) .
_________________
"There is no spoon"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2015-05-04, 12:49    Odp: HOHNER Big River w tonacji G- podstawy oraz porady dla pierwszaka

Witamy Cię aleksander.m, - ja osobiście zaczynałem od tonacji C gdyż każdy dźwięk (proste zadęcie i wdmuchnięcie - nie mówię o podciągach overblow'ach) jest z zakresu dźwięków CDEFGAHC, czyli białych klawiszy pianina :) ale decyzja zależy od Ciebie - ja sam mam Big River Harpa w C i uważam że dobry na początek :)
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
aleksander.m
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-05-04, 12:52    Odp: HOHNER Big River w tonacji G- podstawy oraz porady dla pierwszaka

Uważam, że tonacja C jest bardziej przyjazna dla początkującego, do tego większość porad w internecie, na yt czy w książkach jest oparta na harpie w C- chodzi mi najbardziej o nagrane przykłady :)

Porównując obie tonacje, w G wymaga innej artykulacji niż w C, według mnie jest bardziej wymagająca, trudniej o wyrazisty i czysty dźwięk. Jest to moja subiektywna opinia. Mam Special20 w G i Blues Session w C, one różnią się wielkością kanałów, Special20 ma je węższe i mniejsze, stąd mogę odczuwać pewien dyskomfort.

Na forum znajdą się ludzie, którzy zaczynali od G i świetnie sobie dają radę z grą. Jeżeli czujesz sie dobrze w tej tonacji, to czemu nie.. ale w przyszłości polecam wyposażyć się w inne tonacje, bardzo fajna zabawa ;)


Lektura:

http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm

http://forum.harmoszka.co...atek-vt5656.htm

http://forum.harmoszka.co...cemu-vt8367.htm

http://www.harpprojekt.com/nauka%20gry%20wstep.php

Z książek szczerze polecam "Graj na harmonijce" Sandy Weltman
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
aleksander.m
GaceQ123 


Wiek: 31
Posty: 172
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Węgrzce, k. Krakowa
Wysłany: 2015-05-04, 12:55    Odp: HOHNER Big River w tonacji G- podstawy oraz porady dla pierwszaka

Lizur97, - taki off-topic :D Przyjmujesz rewanż w pojedynku Harmonijkowym? :D
_________________
"If you can dream it, you can do it " - Walt Disney
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-05-04, 12:59    Odp: HOHNER Big River w tonacji G- podstawy oraz porady dla pierwszaka

Się opuściłem strasznie ostatnio w grze.. ale może to mnie zmotywuje do ćwiczeń :D zapodaj podkład (priv) :]
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu