Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
-so- 

Wiek: 32
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-02-08, 17:53    Pro harp i cross harp - opinie

co sądzicie o pro harpie i cross harpie??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-02-08, 19:42    Odp: Pro harp i cross harp - opinie

Na cross harpie nie grałem a ProHarp odradzam. Ma nieładne brzmienie (w sumie kwestia gustu ale takie jakieś sztuczne) i cena jest za wysoka jak na jakość. Bynajmniej można kupić za tą kase lepszą harmoszkę.

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-02-11, 08:50    Odp: Pro harp i cross harp - opinie

...bynajmniej jest wyrażającą przeczenie odpowiedzią na pytanie o rozstrzygnięcie, bardziej kategoryczną niż samo nie...

częstym błędem jest używanie tego słowa jako synonimu przynajmniej. Ale to nie jest usprawiedliwienie.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-02-11, 22:08    Odp: Pro harp i cross harp - opinie

ja gram na Pro Harpie i gdybyu nie jego trwałość to byłbym cholernie zadowolony, sentyment mam do tej harmoszki. moja pierwsza.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-02-13, 21:02    Odp: Pro harp i cross harp - opinie

Cross Harp ma po prostu grubsze blachy stroikowe i plastikowy korpus pomalowany na złoto. Z powodu tych blach cena wzrasta niemiłosiernie. Nie wiem, czy grubość samych blach coś daje, ale tak jest i już.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-02-15, 08:58    Odp: Pro harp i cross harp - opinie

kuba napisał/a:
...bynajmniej jest wyrażającą przeczenie odpowiedzią na pytanie o rozstrzygnięcie, bardziej kategoryczną niż samo nie...

częstym błędem jest używanie tego słowa jako synonimu przynajmniej. Ale to nie jest usprawiedliwienie.

pzdr.


Co racja, to racja!
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Karol Lechowski
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-06, 01:09    Odp: Pro harp i cross harp - opinie

Pro harp to właściwie moje narzędzie pracy. Ma trochę spóźniony sygnał w stosunku do innych harmonijek Hohnera i jest to często powodem do odrzucenia tej harmonijki przez przyzwyczajonych do innego sprzętu. Ja się z tym faktem zaprzyjaźniłem i od 10 lat są to moje harmonijki koncertowe. To jest instrument dla doświadczonego muzyka, który chciałby zasmakować czegoś innego niż wszędobylskie marine band. Osobiście wyznaję również zasadę że to wszystko zależy od tego co grasz. Ja gram bluesa akustycznego i blues rocka. Do grania akustycznego jak sie okazało również się nadają chociaż to przecież nie drewno.
Z pozycji kilkuletniego użytkownika tych harmonijek mogę zapewnić że nie zużywają się szybciej niż żadne inne w ich klasie i jest to sprzęt naprawdę wysokiej klasy.
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-03-06, 08:05    Odp: Pro harp i cross harp - opinie

Sporo w tym racji. Ja obecnie gram na Special20, ale mam w swoim zbiorku ponad 10-cio letniego Pro Harpa. I wciąż da się na nim grać! Oczywiście, dźwięk już nie ten (trochę przytłumiony) - ale stroi idealnie! I rzeczywiście, ma inną barwę, na pewno dość ciekawą. Kiedyś, w czasach grania akustycznego z dużą ilością akordów, a raczej bez szybkich zagrywek, bardzo lubiłem tego harpika, obecnie zmieniłem trochę styl gry i to lekkie opóźnienie zaczęło mi przeszkadzać. Ale do dziś bardzo go chwalę. Tak samo jak Blues Harpa (nie mylić z Blues Bandem!!!).

Z tym, że i krytykujący mogą mieć rację - spotkałem się z opinią, że te obecnie produkowane mają gorszą jakość. Co może nie być dalekie od prawdy, zważywszy na postępującą globalizację produkcji.

A tak generalnie - nie ma "najlepszej" harmonijki. Bo jakby tak było, to wszystkie inne przestłyby istnieć. Po prostu - każda ma inną charakterystykę i, niestety, nie ma innej drogi do wyboru własnego brzmienia, jak próbować, próbować i jeszcze raz próbować.

Pozdrawiam

Młynaek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu