Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
motyl38

Posty: 4
Wysłany: 2015-03-13, 17:14    Special 20 dziwny dźwięk na kanale 6

Witam
kupiłem wczoraj harmonijkę special 20 tonacja C. Gra dużo lepiej niż moja za 10zł. Niestety na kanale 6 podczas wciągania powietrza dziwny fałszujący dźwięk się wydobywa. W linku jest nagranie jak dźwięk brzmi na każdym kanale. Na koniec jest piosenka zagrana na tej harmonijce "biały miś".

nagranie dźwięków ]

Proszę ekspertów o odpowiedź
* czy ta harmonijka poprostu tak ma
* czy to ja źle gram/układam usta czy coś innego
* czy może trzeba ją podstroić

w załączniku taby do których grałem


_________________________
Powracam po edycji. Dziwne jak ułożę harmonijkę pod kątem lekko do góry i wąsko złoże usta, że jest mały kanał powietrza praktycznie jak bym gwizdał i końcówkami warg tylko obejmuje harmonijkę, a nawet jak by dolną zasłaniam w połowie kanał to ten dźwięk jest dużo lepszy nie tylko na kanale 6 ale tak samo i 5 ,4. No ale z tego co się orientuję to raczej harmonijka powinna być głębiej w ustach. Przy tak wąskim chwycie po chwili grania boli język i mięśnie pod językiem jak i usta.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2015-03-13, 19:41    Odp: Special 20 dziwny dźwięk na kanale 6

Szczerze, to z tym nagraniem bardzo trudno jest cokolwiek ocenić. Prawie w ogóle nie ma czystych dźwięków, zarówno na wdechu, ani wydechu, ciężko jest zatem ocenić jak to powinno brzmieć. Poćwicz technikę grania pojedynczym dźwiękiem, bo z tym jest słabo. Ale wg mnie harmonijka stroi. Zagrałem sobie razem z Tobą i nie słyszałem żadnych rozjazdów, melodia brzmi rozpoznawalnie. Ja stawiam na braki w technice i zwykłe "sąsiady".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
motyl38

Posty: 4
Wysłany: 2015-03-13, 19:53    Odp: Special 20 dziwny dźwięk na kanale 6

właśnie tak gram i gram i jak układam bardziej wąsko usta i trzymam harmonijkę pod kątem to jakoś czyściej dźwięk wychodzi, ale tak zamęczyć się idzie:p fakt faktem jak wziąłem teraz starą harmonijkę za 10zł to strasznie dużo siły musiałem włożyć, żeby coś zagrać widocznie na tamtej nauczyłem się grać siłowo i takie są efekty. Ale dziękuję za odpowiedź
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sternik 

Wiek: 43
Posty: 156
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-03-13, 22:42    Odp: Special 20 dziwny dźwięk na kanale 6

Specjal 20 gra jak burza. Tylko Ty grasz dwódzięki w 90% tego nagrania. Zatem najpierw czyste dźwięki a następnie zajmiemy się 6 kanałem.

pozdrawiam
_________________
Marcin G.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu