Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-11-24, 22:01    [Ciekawostka] Harmonica-pistol

Coś, co ma wspólnego z harmonijką to bębenek 10 nabojowy.
Nie znalazłem tego tematu na forum, choć wielokrotnie gdzieś mi się przewijały foty z tym modelem. Tak naprawdę, jest to prawdziwy rewolwer wymyślony przez francuskiego wynalazcę. Datuje się pochodzenie ok. 1840 roku.
W jednym z dzisiejszych odcinków amerykańskiego serialu "Łowców okazji" przy tzw. sprzedaży garażowej, był ten przybytek na aukcji.
Goście kupili za centy, a sprzedali dziadkowi za.... 10 tysięcy baksów.
W oryginalnym opakowaniu rewolwer z magazynkiem harmonijkowym kosztował by jak określono za 20 tyś.
Jest to tak duży unikat, że jak stwierdził rzeczoznawca, powinien stanowić ekspozycję w muzeum. Sprzęcik był w doskonałym stanie, dzięki jakiemuś nieznanemu koneserowi, który umiał fachowo o niego zadbać. Wykonano nawet na koniec próbny, a celny strzał.
Jeżeli przyjmiemy, że produkcję harmonijek rozpoczął w 1847 (Seydel) i w 1857 (Hohner), to więc ten magazynek mógł przy sprzyjających okolicznościach natknąć konstruktora instrumentu na ostateczny wzór harmonijki.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Harmonijka_ustna
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
moniek44 

Posty: 5
Wysłany: 2015-08-09, 10:25    Odp: [Ciekawostka] Harmonica-pistol

Chyba niezbyt praktyczne to było ;)
_________________
Gdyby nie pozycjonowanie to firmy nie byłyby znane i popularne. Jakość pozycjonowania www http://www.pozycjonerstron.pl jest ważna, a takową zapewnią jedynie specjaliści. Warto zatem dbać o solidne pozycjonowanie stron, bo to absolutna podstawa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2015-08-17, 00:18    Odp: [Ciekawostka] Harmonica-pistol

Na pewno było to praktyczniejsze, niż ładowanie pojedynczego naboju, a nawet więcej się w tym mieści ładunków, niż w obrotowej korbie (zwykle mieści się sześć, tu naliczyłem dziesięć), więc ciekawy patent. :)

...
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu