Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
partykb

Posty: 7
Wysłany: 2014-10-17, 20:10    Duet na harmonijce

Witajcie koledzy. Jestem nowy na forum dlatego najpierw się przedstawię. Mam na imię Patryk. Mam 17 lat. Mieszkam w okolicy Opola. Na harmonijce gram od około pół roku.
Mam pytanie. Razem z kolegą który zaczyna grę na harmonijce zamierzamy utworzyć duet. Ma się składać z dwóch harmonijek diatonicznych. Jedna z nich będzie w tonacji C. Jaką tonację powinna mieć druga harmonijka ?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2014-10-17, 21:21    Odp: Duet na harmonijce

Fajnie, jakbyście dany kawałek grali w tej samej tonacji ;) . Najłatwiej osiągnąć to drugą harmonijką w tej samej tonacji. Albo harmonijką co prawda w innej tonacji, ale graną w innej pozycji. Na przykład Ty grasz na harmonijce C w drugiej pozycji, czyli w tonacji G, a kolega na harmonijce G w pierwszej. Obaj gracie w tej samej tonacji, ale na różnych harmonijkach. Inny patent, to dwie harmonijki w tonacji tej samej, ale odległej o oktawę, czyli np. C i low C. Jednak najpewniej, to na początek dwie harmonijki w tej samej tonacji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu