Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-09-06, 16:53    Rejestratory cyfrowe dżwięku

Nawiązując do mojej zapowiedzi http://forum.harmoszka.co...awek-vt8016.htm chciałbym przedstawić do oceny rejestrator cyfrowy marki ZOOM typ H2n.
Zamiast kupować osobno mikrofon, interfejs i kartę dźwiękowa postawiłem na autonomiczne urządzenie nagrywające.
Niedawno wszedłem w posiadanie tego ustrojstwa i już krótkie próby pokazały niebagatelne możliwości tego typu rejestratorów.
Do wyboru skłoniła mnie jakość nagrywanego dźwięku również w warunkach polowych.
Taką podpowiedzią dla mnie było odsłuchanie kilku utworów nagranych przez Kraków Street Band (K.S.B)




K.S.B. używa jednakże modelu o oznaczeniu H4n.
Jest to o deczko wyższy model za sprawą dodatkowych wejść XLR na 2 zewnętrzne majki i troszkę więcej funkcji. Przede wszystkim te 2 wejscia potrzebne są na vocal i podbicie kontrabasu, które nie byłoby tak wyraziste.
Mnie one są zupełnie niepotrzebne jako, że nie gram z kapelą na ulicach, bo jesteśmy bardziej zelektryfikowani.


WŁAŚCIWOŚCI
Zoom H2n wyposażony został aż w pięć mikrofonów, pracujących w kilku konfiguracjach: w „klasycznym” trybie stereofonicznym (2-kanałowym), w trybie stereo X/Y, w trybie 4-kanałowym oraz w trybie Mid-Side (umożliwiającym zapis np. głosu rozmówcy mówiącego do rejestratora i jednocześnie uchwycenie przy pomocy bocznych mikrofonów pozostałych odgłosów tła). Urządzenie wyposażono w wyświetlacz LCD, liniowe wejście dźwięku, wyjście do słuchawek monitorujących, pokrętło poziomu zapisu oraz inne przyciski sterujące. Dane zapisywane są na wymiennych kartach SDHC o pojemności do 32 GB w formacie WAV (do rozdzielczości 24-bit/96 kHz włącznie) lub w MP3 (do 320 kbps włącznie). Rejestrator zasilany jest z dwóch baterii AA/akumulatorki, z zasilacza sieciowego lub z portu USB po podłączeniu do komputera.

FUNKCJE
Pięć wbudowanych kapsuł
umożliwia rejestrację Mid-Side (MS) stereo, 90° X/Y stereo, oraz 2-i 4-kanałowe
Tryby rejestracji
Nagrywa w formacie WAV do 24-bit/96kHz i MP3 do 320kbps
Funkcje specjalne, w tym Filtr Górnoprzepustowy, Kompresor/Limiter, Automatyczne Ustawienie
Wzmocnienia, Pre-Rec, Auto-Rec, Stroik, Metronom, Zmienna Prędkość Odtwarzania, Sterowanie
Przyciskami, Powtórzenie sekcji A-B, Dzielenie Plików, Normalizacja, Kodowanie do MP3, Znaczniki i
Mikser Dźwięku Przestrzennego
Funkcja przywracania danych chroni nagrania przed niespodziewanymi błędami
Ponad 20 godzin pracy na dwóch standardowych bateriach alkalicznych AA
Możliwo zasilania bateriami, zasilaczem AC i z portu USB komputera
1.8-calowy podświetlony ekran LCD o rozdzielczo ci 128 x 64
Analogowe pokrętło wzmocnienia mikrofonu
Wbudowany głośnik odsłuchowy
Funkcja czytnika kart High Speed USB 2.0
1/8" wejście Mikrofonowe/Liniowe i wyjście Słuchawkowe/Liniowe stereo
Kompatybilny z kartami SDHC do 32GB

ZESTAW ZAWIERA:
Oprogramowanie do edycji Steinberg WaveLab LE 7, kartę pamięci 2GB SS i dwie baterie AA

Opcjonalny zestaw akcesoriów (APH-2n) zawiera pilota z przedłużaczem, osłonę przeciwwietrzną, zasilacz
(typu USB), kabel USB, regulowany statyw, amortyzowany futerał i adapter do statywu mikrofonowego.

MOJA PIERWSZA OCENA.
Sprzęt jest wysokiej klasy i warto w niego zainwestować.
Rejestracja jest bardzo prosta po przyciśnięciu jednego przycisku. Odtwarzanie jest troszkę bardziej skomplikowana z samego rejestratora, ale to kwestia przyzwyczajenia i nauczenia się obsługi. Dźwięk jest czysty, klarowny.
W terenie zalecam do podsłuchu używania słuchawek, a nie głośniczka wewnętrznego. W warunkach domowych można zrzucić pliki na PC-ta i tam hulaj dusza :)
Używałem go jak na razie w terenie-przed sceną na festiwalu bluesowym, w domu przy rejestracji do podkładu z kompa i w salce prób z kapelą rockową.
W każdych warunkach nie zanotowałem jakichkolwiek zakłóceń, przesterów, trzasków i innych błędów. Tak więc jeszcze raz polecam to urządzonko jako najbardziej ekonomiczna wersja rejestracji naszych (i nie tylko) nagrań wysokiej klasy.


p.s. Jakkolwiek rejestrator jest uniwersalny, służy mi aktualnie do nagrywania muzy pod klipy video dla siebie i zespołów w których gram. Po opracowaniu (zmontowaniu) naszych videoclipów zamieszczę w stosownym miejscu i czasie link do nich.
Sprzęt zakupiłem w sklepie stacjonarnym, bo lubię sprawdzić namacalnie (nie mając obiektywnych opinii użytkowników) wyspecjalizowany sprzęt. W sklepach internetowych zapewne jest taniej, ale są też takie co mają podwójne miejsca handlu i takie polecam. Średnia cena oscyluje pom. 569,- a 620 zł. choć są i takie ok. 800,- !!! :( http://www.ceneo.pl/13254946

Zapraszam do prezentacji innych rejestratorów w tym dziale tematycznym....


Pozdrawiam Felix
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu