Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-31, 02:17    Podkład do "Cristo Redentor" lub "Christo Redemptor"

Pewnie spora liczba forumowiczów zna (i może lubi) kawałek „Cristo redentor”. Jest to kompozycja Duke'a Pearson'a, która została wśród bluesowych harpiarzy rozpropagowana przez Charlie Musselwhita, który nagrał bardzo klimatyczny cover (o tytule "Christo Redemptor"). Ostatnio naszła mnie ochota na ten kawałek i o dziwo nigdzie na necie nie mogłem znaleźć do niego podkładu. Postanowiłem się tym zając samodzielnie. Troche zabawy w programie Band in a box i udało mi się stworzyć całkiem niezły podkład. Efektem pracy dzielę się zresztą harmonijkowej braci.

Oto schemat harmoniczny:
Cm F | Cm F | Cm F | Cm F |
Cm F | Cm F | Cm F | Cm F |
Gm Bb7 | Ab G7 | Cm F | Cm F |

Na początku podkładu jest 4-taktowe intro

Jak widać jest to zmodyfikowane 12 taktów:
1) zamiast zwykłego akordu tonicznego mamy progresje I-IV,
2) nie ma zmiany na akord IV w 5 i 6 takcie,
3) zamiast typowego bluesowego V-IV-I mamy trochę bardziej jazz'owe przejście.

Pomimo powyższych modyfikacji śpieszę donieść, że wszystko da się ograć starą poczciwą skalą bluesową, najlepiej w trzeciej pozycji oczywiście. Tonacja utworu to C-mol (najlepsza byłaby harmonijka Bb w trzeciej pozycji). Wystarczy podnieść tonacje o jeden ton w górę, aby można było pocinać też na harmoszce C lub o pół tonu w dół aby można było grać na harmonijce A.

Oto link do podkładu:
https://soundcloud.com/maciejj-1/christo-redentor-backing-track

Podkład jest udostępniony do ściągnięcia i generalnie możecie z nim co chcecie – ściągać, nagrywać, publikować. Chciałbym tylko abyście w miarę możliwości podawali źródło i autora.

A tutaj link do moich wypocin na tym podkładzie gdyby ktoś był zainteresowany:
https://soundcloud.com/maciejj-1/cristo-redentor
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu