Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2014-07-26, 10:48    [Ciekawostka] Rejsy żeglarskie z harmonijką w tle.

Właśnie niedawno natknąłem się na info dot. rejsów żeglarskich z harmonijką.

Rejs jest na rejs wakacyjny na trasie z Rostocku do Thyboron, przez cieśniny duńskie i Limfjord, czyli z Morza Bałtyckiego na Północne, ale tak trochę na skróty...
Poza postojem w co najmniej jednym porcie pośrednim i na kotwicy...

- będzie wyjątkowo - ponieważ ze względu na specyfikę trasy żaglowce bardzo rzadko ją wybierają...
- będzie żeglarsko - akwen jest ciekawy nawigacyjnie, zarówno w dzień jak i w nocy - cieśniny, tory wodne, pławy...
- będzie "żaglowcowo" - wachty, polerowanie messingów, stawianie żagli i wszystko inne co może Wam się kojarzyć z rejsem na żaglowcu
- będzie muzycznie - dla wszystkich chcących nauczyć się grać na harmonijce przeprowadzony będzie kurs "od podstaw" - Adam twierdzi, że jak ktoś jest chętny, to po 6 godzinach zajęć, będzie grać, nawet jeśli jest totalnym muzycznym dyletantem :-)
- będzie prawie śródlądowo - Limfjord to fjord łączący Bałtyk z Północnym, płycizny, zmiana kierunku toru wodnego, mosty zwodzone, rezerwat i piękne widoki
- będzie... fajnie :)

A wszystko to na "najstarszym-najnowszym" polskim żaglowcu: najstarszym bo zwodowanym w 1915r, a najnowszym bo dopiero 3 lata pływa pod polską Banderą...

jednostka: STS Kapitan Borchardt (szkuner gaflowy, zakwaterowanie w kabinach 3 lub 4 osobowych z łazienkami i klimą)
termin: 11 sierpnia (8.00) - 16 sierpnia (12.00) 2014
port zaokrętowania: Rostock
port wyokrętowania: Thyboren
koszt: 1480 zł (zawiera wszystkie koszty poza dojazdami i wydatkami własnymi)
Dodatkowo organizowany będzie przejazd na trasie Toruń-Rostock i Thyboron-Toruń – koszt to 400 zł/os.
więcej informacji i zgłoszenia:
www.rejsnaskróty.pl / www.rejsnaskroty.pl

kontakt:
rejs@loxo.pl
Kasia Szarecka 509 267 005
Adam 'Entrant' Papliński 602 520 256

Dla chcących posłuchać harmonijki w muzyce żeglarskiej

http://vimeo.com/30702822 :harp:

w zał. strona muzyka i żeglarza Adama http://vimeo.com/entrant
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu