Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-28, 17:23    Odp: Instrumenty

A ja to w sumie jestem za Radkiewiczem. Niby ciągnie mnie saks, basik (albo kontrabasik), czy perka, ale tak naprawdę, to wystarczyłoby jakbym na harmonijce umiał grać. Więcej do szczęścia nie potrzeba.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2008-01-28, 18:43    Odp: Instrumenty

a ja taka niespokojna dusza... wszystko naraz :hihi:
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-02-12, 13:14    Odp: Instrumenty

Gram na perkusji i harmonijce :cool: , a chciałbym nauczyć się na banjo lub dudach, ale w Polsce to chyba niemożliwe jest albo bardzo trudne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Wędrowiec 


Posty: 4
Skąd: Z daleka
Wysłany: 2008-04-05, 22:14    Odp: Instrumenty

Gram na basie :D Na gitarzę też potrafię ale nie za dużo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-04-05, 23:51    Odp: Instrumenty

Przygrywam jeszcze na bongosach, choć zdecydowanie bardziej ciągnie mnie do harmonijki :) Chciałam kiedyś sama nauczyć się grać na gitarze, ale nie za bardzo mi to wychodziło, więc odstawiłam ją do kąta :)
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
dzetro 

Wiek: 58
Posty: 10
Skąd: Hlucin, Czechy
Wysłany: 2008-04-17, 21:32    Odp: Instrumenty

Gitara, akustyczna, elektryczna, rezofoniczna, mandolina, kiedys kontrabas i banjo ( dawno temu grywalem country) na djembe i bonga, conga tez cos zagram. No i na harmonijce gram od mieszaca. :) :what:
_________________
Kocham bluesa, swoja zone, corke i wszystkich ludzi z wrazliwa dusza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tumitu 

Posty: 5
Skąd: z Polski
Wysłany: 2008-05-12, 14:10    Odp: Instrumenty

Gram na gitarze: i klasycznej i elektrycznej od.... hmm 2 lat? Poza tym tradycyjny zestaw : flet, cymbałki i grzebień :D Ktoś wspomniał o sitarze... mnie też niepokoi ten instrument i banjo, od kiedy usłyszałam "Dueling Banjos". I jeszcze jeden instrument, który wywołuje u mnie przyjemny dreszcz to saksofon, uwielbiam ten dźwięk... Co do "organków" to też mnie trafia szlag jak ktoś tak mówi na harmoszkę. :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ciachol 


Wiek: 36
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-05-12, 18:13    Odp: Instrumenty

Ja gralem jeszcze na berimbau ale duzo to sie na tym nie da zagrac :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2008-05-17, 13:27    Odp: Instrumenty

Już niedługo będzie Kontrabas :D :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-17, 19:04    Odp: Instrumenty

No to ja od niedawna mogę dopisać harmonijkę, ale chromatyczną. Coraz lepiej mi idzie :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-05-19, 15:20    Odp: Instrumenty

A mnie dziś kolega (piąty klarnecista w Polsce czy jakoś tak :P ) namawiał do szkoły muzycznej na jakiś instrument. I chyba namówił. Od nowego roku szkolnego być może będę się uczyć na trąbce :D ktoś z forumowiczów ma może doświadczenia związane z grą na tym instrumencie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2008-05-21, 19:48    Odp: Instrumenty

Osa myślę, że to dobra decyzja a trąbka to piękny instrument :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Yukke 


Wiek: 32
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-05-22, 11:18    Odp: Instrumenty

gram na saksofonie, pianinie, flecie, próbuje na gitarze ostatnio doszła harmonijka XDD Co do trąbki to wspaniały instrument dużo z moich znajomych na nim gra ^^ w big bandach zawsze grają trąbki, w orkiestrach, zespołach, można nieźle zarobić grając po festynach i różnego rodzaju imprezach :]
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-05-22, 12:28    Odp: Instrumenty

Mój kolega z klasy gra trąbce. Z tego co wiem to wyszło na to że jest czwartym trębaczem w polsce :D . Yukke może znasz Damian Kurek sie nazywa. Wczoraj na maturze ustnej wykorzystał swoje umiejętności i dał czadu pod koniec prezentacji :)
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-05-22, 12:35    Odp: Instrumenty

O! To pogratuluj i powiedz że go już podziwiam pomimo iż nie słyszałem nawet jak gra :D a jak myślicie? Bluesa też da się grać na trąbce? Niby samo brzmienie jest jazzowe (moim zdaniem) ale jak wam się podoba blues na trąbce? Ciekaw jestem czy gra na harmonijce będzie się kłóciła z grą na trąbce... bo na harmonijce głównie wciągam powietrze a na trąbce to będzie trzeba wydychać... no ale spróbuje :) jak mnie przyjmą do szkoły muzycznej

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Yukke 


Wiek: 32
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-05-22, 13:36    Odp: Instrumenty

nie kojarzę Damiana (mam problem z zapamiętywaniem imion :P )// Osa na pewno przyjmą ;) hmm... Trąbka bluesa? zawsze można wypróbować a jeśli jeszcze nie grano, to możesz zostać pierwszym trębaczem bluesmanem, podejmujesz sie wyzwania? :P :P Trąbki również występują w kilku tonacjach o ile dobrze się orientuję to najpopularniejsza to B ,ale są jeszcze C, Es, D, F i A więc zapewne dałoby się połączyć trąbkę z harmonijką choć nie słyszałam jeszcze takiego połączenia ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-05-22, 14:17    Odp: Instrumenty

Na youtube jest trochę video opisanych "trumpet blues" czyli blues trąbkowy ale jak słuchałem to jednak dało się tam wyczuć jazz. Nie mam nic do jazzu ale jednak wolę bluesa. Nie spodobało mi się jak pewien trębacz jazzowy na pytanie "czy muzyka powinna o czymś opowiadać?" odpowiedział, że nie bo muzyka to abstrakcja. Nie wiem czy to tylko tu na forum czy ogólnie wśród bluesmanów panuje przekonanie że muzyk powinien opowiedzieć jakąś historię ale ta wersja mi się bardziej podoba. Ja starał bym się coś mą grą przekazać, tak jak próbuje to robić na harmoszce ( i chyba wtedy nawet ciekawiej wychodzi :P ). A co do tonacji trąbki to wiem, że są różne ale wiedziałem tylko o C i B. A pewno dałoby się połączyć harmoszkę z trąbką. Ale jeden instrument musiałby grać podkład. Wyszło by chyba ciekawiej. http://pl.youtube.com/watch?v=s_k5jOWvrpU a tutaj link gitara- trąbka. Moim zdaniem fajne i już bardziej blues niż jazz. Grając na trąbce będę się starał trzymać podobnych zasad co na harmonijce. Chodzi głównie o frazowanie. Może krótkie, może skromne ale na temat :D

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Tysek 

Wiek: 30
Posty: 79
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Sierakowice
Wysłany: 2008-05-22, 22:01    Odp: Instrumenty

Yukke napisał/a:
Trąbki również występują w kilku tonacjach o ile dobrze się orientuję to najpopularniejsza to B ,ale są jeszcze C, Es, D, F i A więc zapewne dałoby się połączyć trąbkę z harmonijką choć nie słyszałam jeszcze takiego połączenia ;)


Tu nie chodzi o tonację, bo trąbki są chromatyczne. Chodzi o transpozycję. Np. w trąbce B transponujemy o małą sekundę w dół. Czyli dźwięk "C1" (oktawa razkreślna) na tej trąbce będzie brzmiał jak "b" (oktawa mała) na pianinie. Przepraszam, że trochę namieszałem, ale tak jest :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Yukke 


Wiek: 32
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-05-23, 10:36    Odp: Instrumenty

Wiem :) od kilu dobrych lat uczę się teorii muzyki ;) // Też uważam, że muzyk powinien w swojej grze opowiedzieć jakąś historię ja kocham grać, samo to sprawia mi wielką przyjemność a jeśli ludziom się też podoba to jestem naprawdę dumna ze swoich osiągnięć, bo muzyka to nie tylko puste dźwięki :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pablo_BluesHarp 


Wiek: 37
Posty: 12
Skąd: Częstochowa/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-23, 19:59    Odp: Instrumenty

Ja gram na harpie, troszkę brzdękole na akustyku ale do jakoś mi nie wychodzi... chociaż naprawdę bym chciał (Bob Dylan, Donovan) no i stukam na Djembe.

Na czym bym chciał grać? :D
O gitarze już wiecie, nawet na elektryku bym sobie poszarpał Hendrixowo. Trąbka też mnie ciągnie ale nic z tego... wolę nie próbować. Lepiej sobie posłuchać Bottiego. :roll:
_________________
"Czy przyjmiesz mnie mój Boże... Czy podasz mi swą rękę...a może będziesz się bał."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Włóczykij 


Wiek: 31
Posty: 154
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gorzów WLKP
Wysłany: 2008-08-23, 20:30    Odp: Instrumenty

Już od pewnego czasu kontrabas elektryczny :D :cool:





_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-08-24, 01:24    Odp: Instrumenty

@up, na poczatku myslaem ze to jakis japonski intrument, nigdy bym sie nie zorientowal ze to el. kbas. :)

u mnie to harp, troszeczke gitara akustyczna ( ale bardzo malo) no i chcialbym grac na perkusji, ale to juz dla mnie jest nie osiagalne nie mam tyle kasy ;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-11, 20:54    Odp: Instrumenty

Oprócz harmonijki gram na gitarze, basie, trochę na klawiszach, a z instrumentów "egzotycznych" to bałałajka (6 strun, ukraińska), oraz elektryczna mandolina własnego wyrobu ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-12, 00:00    Odp: Instrumenty

Pulatom napisał/a:
elektryczna mandolina własnego wyrobu ;) .


Pokaż fotki! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-12, 14:13    Odp: Instrumenty

Jest to mój trzeci w życiu instrument ukończony w czerwcu tego roku. Korpus wyciąłem z deski olchowej, następnie przystosowałem do niego gryf ze starej mandoliny akustycznej. Wyszedł z tego ciekawy instrument, mający szersze możliwości brzmieniowe niż zwykła mandolina. Ponieważ strun do takiego elektryka nie ma w sprzedaży (akustyczne się nie nadają), musiałem rozwalić dwa komplety do gitary elektrycznej. Cały instrument ma długość dokładnie 57 centymetrów. Przepraszam za kiepską jakość zdjęć. Normalną kolorystykę powinniście otrzymać po ich powiększeniu.
Pozdrawiam :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-12, 15:56    Odp: Instrumenty

No fajnie to wygląda, deska jak u Gibsona Les Paula :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jakotaki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 14:42    Odp: Instrumenty

Ja grywam trochę na flecie (w szkole mi się spodobało ;) ) i próbowałem coś na akustyku, ale to nie dla mnie... Poza tym chciałbym grać na jakimś klawiszowym. Marzeniami poza zasięgiem są już trąbka i saksofon...

pozdrawiam
Jakotaki
 
 
papciopawcio 


Wiek: 33
Posty: 32
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2008-09-17, 17:17    Odp: Instrumenty

poza harmonijką to na tin whistle gram muzykę irlandzką...
Fascynuje mnie jeszcze didgeridoo. Dzięki tej aborygeńskiej tubie można wydobyć niesamowite hipnotyczne dźwięki. Niestety nie mogę nauczyć się oddechu cyrkulacyjnego. Nie wiem czy moja skrzywiona przegroda nosowa to uniemożliwia... Może zna się ktoś na tym? Polecam posłuchać sobie didge wieczorkiem normalnie mistyczne przeżycie :)
_________________
youtube.com/papciopawcio
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
HarpPatryk 

Wiek: 28
Posty: 53
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Hajnówka
Wysłany: 2009-03-07, 13:29    Odp: Instrumenty

Gram na saksofonie altowym, tenorowym,sopranowm,barytonowym, na harmonijce , flecie prostym, gitarze klasycznej, ciut na pianinie . Chciałbym rozpocząć naukę na Kontrabasie. Dla mnie nieziemski instrument i na gitarze basowej.
_________________
[you], pamiętaj!
Niech Harmoszka zawsze będzie z tobą, wtedy Muzyka Cię nie opuści...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-08, 21:41    Odp: Instrumenty

Harmonijka;-) Gitara Elektryczna:) Śpiewam:D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu