Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2014-02-24, 00:00    [GP VII] HB V - ocena prac

Tym razem trochę więcej niż zazwyczaj uczestników, bo aż 7. Prace można przesłuchać tutaj. Proszę oceniać w tym temacie, czas mamy do końca obecnego tygodnia, czyli do północy drugiego marca br.

Tutaj lista:
Cytat:
GaceQ123
Janek Domański
karol.z
MacieJJ
Magic_Mike
Orsoj
WładcaDrewna


Jeśli to dla Was bez różnicy, to zapisując swoje oceny nie zmieniajcie kolejności uczestników. ;)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fokerss
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-24, 08:56    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

Janek - przyzwoicie grasz na harmonijce, ale w tym nagraniu troszeczkę przekombinowałeś, słyszałem o wiele lepsze Twoje nagrania. Pozdrawiam.
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-02-24, 13:15    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

fokerss będziemy wdzięczni jak wystawisz oceny każdemu wg. zasad, będziemy wdzięczni za taki udział w zabawie:)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-02-24, 17:27    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

Fokerss - dzieki za krytykę. W czym dokładnie przekombinowałem? Nie ukrywam, że jestem świadomy kilku niepotrzebnych przekombinowań, ale chciałbym dowiedzieć się czy to się potwierdzi.

No nic - w takim razie oceniamy...

gacek123
ocena: 3.5

Całość ma jakiś zamysł, ale bardziej by Twoja gra pasowała do country. Pierwszy dźwięk Twojej solówki tercja wielka (z akordu durowego), a w podkładzie akord jest wyraźnie molowy. Myślę, że gdybyś robił wyraźniejszy podciąg to było by lepiej. W niektórych zagrywkach pokazujesz, że masz podciąg w miarę opanowany. Powodzenia!

karolz 4.0
Ciekawe zagrywki w górnym rejestrze

MaciejJJ 4.0
Fajny podciąg na 10 kanale
Fajne tongue blocking.

MagicMike 5
Robi wrażenie, ale nie spoczywaj na laurach. Brakuje mi trochę extremum - rozkręcenia się ale tak porządnie.

Orsoj 4.5
Fajnie się słucha.

Władca drewna 4.5
Fajnie się słucha.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-02-24, 18:02    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

Widzę dużo zgłoszeń tym razem :)

GaceQ123 - 2
Przydałoby się vibratto. Chyba jest jakiś postęp :) Ale graj dużo, bo jeszcze feelingu musisz nabrać.

Janek Domański - 4
W sumie nie mam się specjalnie czego czepiać. Było kilka momentów, które mi się
mniej podobały ale fraza fajna, przyjemnie się słuchało.

karol.z - 3.5
Fajnie siedzi w podkładzie, tylko jeszcze się specjalnie nie wybija interpretacją,
grasz na pewno coraz lepiej, coraz ciekawiej.

MacieJJ - 4.5
Bardzo lubię 1 pozycję. Słyszałem klasyczne 1-pozycyjne zagrywki. Podoba mi się.

Magic_Mike - 3
Bardzo poprawnie zagrane, tylko nie zaciekawiłeś mnie pomysłem na to jak to zagrać.

Orsoj - 3.5
Podoba mi się fraza, urwania, zakończenia etc. Smaczki. Było jednak dużo takich
momentów potknięć. Myślę, że z takimi smaczkami jakie grywasz, wystarczy tylko
trochę obycia i więcej doświadczenia i to będzie na prawde fajne granie z czasem.

WładcaDrewna - 3
Podobnie jak Magic Mike.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2014-02-24, 21:18    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

Tak to słyszę :

GaceQ123 - 2 - na plus to że zostawiałeś muzyce czas na oddech ;) . Mogłeś troszkę skrócić podkład. Działaj dalej ;)

WładcaDrewna - 3 - nie do końca podobała mi się rytmika, gdzieś pod koniec już chyba pomysłu brakowało na rozwinięcie solówki bo powtarzały się schematy

Janek Domański - 3 - chyba niepotrzebnie wybrałeś akurat 4 pozycję w tym kawałku - takie mam po prostu wrażenie. Można było spokojnie i łagodnie zrobić to w 2 lub 3 pozycji.

karol.z - 3.5 - Trochę za głośno solówka do podkładu. Początek mnie trochę zmartwił ale na szczęście potem było już tylko lepiej ;) . Gdzieś znowu zacząłem słyszeć Wierzchołkowe dźwięki 8/ - co prawda minimalistycznie ale jednak.

Orsoj - 4- - całkiem fajnie zagrane, ale słyszeliśmy już chyba lepsze Twoje solówki ;)

Magic_Mike - 4 - widać a raczej słychać że nie próżnujesz :D , początek bardzo fajny potem się trochę pokomplikowało jakbyś grał zbyt nerwowo. Ale ogólnie lecisz do przodu ;)

MacieJJ - 5 - początek po prostu miodzio, właściwie prawie spadłem z krzesła po zagrywce Kima Wilsona :D , potem już troszeczkę jakby słabiej (może dlatego że początek był świetny i liczyłem na dużo więcej), ale ogólnie najciekawsze nagranie ;)

Pozdro dla wszystkich startujących. Mam nadzieję że nikt się nie pogniewa za moje oceny... a jak się pogniewa to trudno :P
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Janek Domański
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-02-24, 22:01    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

Poziom tej bitwy wyrównany ale też i bardzo różne oceny. Moje też będą się różnić. :)

GaceQ123 - 2 +. Jest postęp ale musiałem ocenić podług innych

WładcaDrewna - 3 - poprawnie ale trochę monotonnie bez pazura

Janek Domański - 4 - muszę tutaj napisać, że Twoje dawne nagranie z HB w pierwszej pozycji zrobiło na mnie kiedyś ogromne wrażenie i często sobie jego słucham. :) Ta solówka jest ok ale podobnie jak Arek uważam, że 4 pozycja tu nie pasuje.

Orsoj - 3,5. Nieźle ale trochę było potknięć a stać Cię żeby zagrać bez nich.

Magic_Mike - 4 - bardzo mnie zaskoczyłeś na plus oczywiście.

MacieJJ -4,5 - mam jedno małe ale - za wiele razy powtarzałeś te same zagrywki. Poza tym bardzo fajnie.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
orsoj 


Wiek: 66
Posty: 22
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Bruntal, CZ
Wysłany: 2014-02-25, 15:41    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

Mój polski nie pozwala mi skomentować wyników. Związku z tym tylko wynik:

GaceQ123 - 2

Janek Domański - 3

karol.z - 3,5

MacieJJ - 4

Magic_Mike - 3,5

WładcaDrewna - 3,5
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2014-03-02, 12:36    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

Miło byłoby gdyby pozostali uczestnicy bitwy wzieli udział w ocenianiu. Tak czy inaczej fajnie, że jest tyle zgłoszeń. ;)
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-03-02, 13:53    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

GaceQ123 : 3-
Janek Domański : 4+
karol.z : 4
MacieJJ : 4
Magic_Mike : 4-
Orsoj : 5-
WładcaDrewna : 4-

Miałem bardzo duży problem z oceną i wciąż mam pewien niedosyt. Poziom większości prac był w mojej ocenie bardzo wyrównany i "zabrakło mi skali" by ocenić wyżej i niżej. Niektóre plusy są większe jak i niektóre minusy. Chyba pierwszy raz nie słuchałem sam (zazwyczaj na słuchawkach w gabinecie, a tym razem normalnie przez wzmacniacz na głośniki) ale najpierw z młodszym synem (5,5 roku) a przy ostatnim nagraniu towarzyszyła mi małżonka i miałem wrażenie, że i wcześniejsze nagrania jej się podobały i to którego słuchałem jako ostatniego czyli WładcyDrewna.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MacieJJ 

Posty: 162
Otrzymał 20 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-02, 14:44    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

A oto i moje oceny, czekałem do niedzieli aby na spokojnie posłuchać wszystkich nagrań.

GaceQ123 – 2
Na plus - składa się to w jakieś frazy, których następstwo bywa całkiem logiczne (nie jest to chaos).
Na minus – musisz bardzo pracować nad brzmieniem, bo generalnie jest bardzo słabe i w największym stopniu obniża ogólną ocenę nagrania. Myślę też, że mógłbyś grać krótsze rzeczy, ale bardziej treściwe i z większymi zmianami dynamiki. Nagranie po jakimś czasie zaczęło nużyć.

Janek Domański – 3
Na plus – możliwości techniczne masz ogromne. Bardzo fajne efekty artykulacyjne, momentami bardzo ciekawa fraza.
Na minus – mogę się mylić, ale odniosłem wrażenie, że doborem sprzętu (SilverStar), tonacji (4ta pozycja) i sposobu grania (szybko, dużo wysokich tonów) chciałeś przede wszystkim pokazać swoje opanowanie instrumentu, a dopiero potem stworzyć ciekawą muzykę. Podkład miał bardzo duże zmiany dynamiki, czego nie odczułem w takim stopniu w nagraniu. Bardzo często była powtarzana ta sama figura rytmiczna, co wprowadziło trochę jednostajności.

PS. „Trudne w odbiorze” brzmienie zrzucam na sprzęt;).

karol.z – 5
Na plus: brzmienie, fraza, rytmika, nagranie ma początek, rozwinięcie i zakończenie. Od strony „muzycznej” jest to bardzo dobre nagranie.
Na minus: szukanie minusów byłoby trochę wymyślaniem „na siłę”. Wiadomo, trzeba w dalszym ciągu pracować nad brzmieniem i techniką, ale to musi raczej każdy ze startujących (i nie tylko, btw – widziałem wywiad z Kimem Wilsonem, w którym stwierdził że po kilkudziesięciu latach gry wciąż szlifuje technikę i uczy się nowych rzeczy:D)

Magic_Mike - 4
Na plus: brzmienie, fraza, rytmika.
Na minus: brak 5 za brak wstępu. Wybrałeś z podkładu trzy chorusy, z czego dwa były jego kulminacją. Brak choćby jednego tak naprawdę „zwolnionego” chorusa sprawił, że nagranie było niemal w całości grane „na maksa”, co mnie osobiście trochę przytłoczyło.

Orsoj – 4
Na plus: brzmienie, fraza i rytmika.
Na minus: tutaj z kolei brak rozwinięcia. Nagranie sobie płynie, wszystko jest ok, ale brakowało mi choćby jednego chorusa grania „na maksa”, który byłby zwieńczeniem całej solówki.

WładcaDrewna - 3
Na plus: brzmienie w porządku, choć nie tak dobre jak u konkurentów powyżej. Podobnie zresztą z frazą i rytmiką, są już na niezłym poziomie, ale jeszcze nie prezentują się tak ciekawie jak u Orsoja, Magic Mike'a czy karol.z.
Na minus: Brak początku, rozwinięcia i zakończenia. Zaczynasz już w pierwszym chorusie „z wysokiego c”, co szybko zaczyna męczyć. Nagranie prezentuje generalnie niezły poziom, ale ocenę musiałem wystawić przez pryzmat innych nagrań.


Ze swojej strony muszę napomknąć, że po przesłuchaniu nagrań Orsoja, Magic Mike'a i karol.z jestem nieco zdziwiony tak wysokimi ocenami mojego nagrania. I mówię to bez jakiejkolwiek fałszywej skromności;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Janek Domański
Magic_Mike 


Wiek: 32
Posty: 55
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnów
Wysłany: 2014-03-02, 18:35    Odp: [GP VII] HB V - ocena prac

GaceQ123 - 2
Jeszcze wiele przed Tobą, musisz poczuć feeling, grac dynamiczniej, dużo eksperymentuj. ;)

Janek Domański - 3
troche za bardzo monotonnie moim zdaniem i lekkie błędy techniczne, za dużo piszczących dźwięków, ale to może wina 4 pozycji albo sprzętu nagrywającego

karol.z - 4
Miła spokojna harmonijka dla ucha, fajny chill oucik ;) z rytmem leciutkie problemy słyszałem, dobra dynamika i napięcie

MacieJJ - 4+
Podobnie jak u Karola, fajny chill oucik ;)

orsoj - 4+
Jak dla mnie to nagranie jest podobne do poprzednich dwóch

WładcaDrewna - 4
Moim zdaniem nad techniką musisz popracować, na początku trochę błędów, z czasem znikają. Ogólnie podoba mi się Twój styl ;)

Trudno mi wyłonić zdecydowanego faworyta. Dużo podobnych solówek, ale może to było spowodowane podkładem jaki został wybrany.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu