Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Aga_Wawa 

Posty: 1
Wysłany: 2014-02-04, 10:20    [Pytanie] Co dalej .. prezent??

Witam wszystkich ;) i od razu pytam - szukam prezentu w postaci harmonijki dla pana, ów pan posiada już model Hohner bluesband C (cokolwiek to znaczy) - niestety owa harmonijka nie brzmi jakoś super - co niestety źle wpływa na mój słuch :( i samopoczucie.

Co byście polecili jako znawcy - co będzie brzmieć przyjemniej, na czym łatwiej się gra i kosztuje do około 100 zł - jaki model, tonacja (?) itd. Będę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Agnieszka :)
Ostatnio zmieniony przez Aga_Wawa 2014-02-06, 09:12, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2014-02-04, 13:41    Odp: [Pytanie] Co dalej .. prezent??

Oczywiście możesz kupić coś lepszego, ale myślę, że nie tu tkwi problem. Z harmonijka jest jak ze skrzypcami, ci którzy słuchają jak ćwiczymy uważają, że to jest nieznośne dla ucha. Żaden lepszy instrument tego nie poprawi (no chyba, że zmienisz harmonijkę na inny instrument). Ja mam w tej kwestii dużo doświadczenie. Gram już jakieś 30 lat a moja żona nadal nie znosi mojego ćwiczenia, choć mówi że lubi mnie grającego na scenie.
Rozwiązania.
1. Ćwiczyć tylko gdy wrażliwych współmieszkańców nie ma w okolicy.
2. Ćwiczenie w ustronnym miejscu - bardzo dobry jest w tym celu samochód.
3. Wrażliwa osoba (w tym wypadku ty) powinna również zacząć grać na harmonijce - zobaczysz - wszystko się od razu zmieni.
No i ja doradzam ci 3 rozwiązanie.

Powodzenia i pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2014-02-04, 13:44    Odp: [Pytanie] Co dalej .. prezent??

Opcja A: Jeżeli chcesz, żeby naprawdę się porządnie nauczył grać to sobie kup koreczki do uszu, a jemu np. Hohner Golden Melody - tonacja G. Ten model harmonijki brzmi dość ładnie - a tonacja G jest bardzo niska i mniej drażniąca niż wyższe tonacje (np. C, E). Musisz być jednak świadoma, że kolosalnej różnicy nie będzie. Ja gram od piętnastu lat i nadal jest wiele rzeczy których nie potrafię. Kiedy chcę je wyćwiczyć to moja żona się złości.

Opcja B: Jeźeli harmonijka dla tego Pana to tylko niezazbyt poważne hobby, to może mu kupić np. Hohner Comet, albo Hohner Weekender. Są to takzwane drabinki. Mają dużo ładniejszy głos nawet w rękach początkujących harmonijkarzy. Niestety - możliwości tych harmonijek są bardzo ograniczone. Oprócz tego są one łatwiejsze do opanowania dla początkujących.

pozdrawiam i życzę wyrozumiałości
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu