Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Yaaakas 

Wiek: 25
Posty: 2
Skąd: Nowa Sól
Wysłany: 2014-01-13, 21:47    [Artykuł] Pierwsza harmonijka.

Cześć :)

Jestem nowym użytkownikiem serwisu harmoszka. Natrafiłem na niego przypadkiem, dość mi się spodobał, więc postanowiłem tutaj się was pytać o rady. Zdaję sobie absolutną sprawę z tego iż pierdyliardy podobnych tematów tu występowały, ale najzwyczajniej nie mam ochoty się plątać tutaj godzinami. Tak się głupio zdarzyło, że zachciało mi się kupić harmonijkę. No to oczywiście, głupi ja, trafiłem na najtańszą na rynku Hohner Blues Band za 25 złotych... Właśnie mija 4 dzień od kiedy ją posiadam, a już wiem, że ona nie jest dla mnie. Brzmi jak totalne gówno za przeproszeniem. Na kanałach 6-10 w ogóle nie da się grać. To teraz tak sobie myślę, żeby skołować jakąś droższą. Pytanko: Jaką???

Tak sobie myślę, że ta na tym filmie by mi odpowiadała :
http://www.youtube.com/watch?v=QNwWIhMtm6k

I o ile dobrze myślę to jest Hohner Special 20 Marine Band (z opisu)

Chcę jakąś do 100 złotych. A jak nie ta wyżej to bardziej blues'owa. Żeby szczególnie pod "Dżem" podchodziła.
_________________
''The actions of one may sunder the world, but the efforts of many may rebuild it.''
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lizur97 


Wiek: 26
Posty: 139
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: woj. Opolskie
Wysłany: 2014-01-13, 21:59    Odp: [Artykuł] Pierwsza harmonijka.

Każda harmonijka za 100zł Cię zadowoli, pod Dżem najlepiej w tonacji C.

http://www.bluesharp.pl/sklep#diatoniczne - do wyboru do koloru

Uwierz, że opcja szukaj działa w ułamek sekundy :roll: .
_________________
"Wszystko prostsze gdy się śpiewa i gra.."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2014-01-14, 08:36    Odp: [Artykuł] Pierwsza harmonijka.

Po pierwsze: witamy lenia na naszym forum (z rozbrajającą szczerością napisałeś, że wiesz iż na forum było, ale jesteś zbyt leniwy by poczytać).

Po drugie: kupiłeś badziew i teraz masz pretensje do siebie samego - więc o co chodzi?

Po trzecie: gdybyś nie był leniem to wiedziałbyś, że:
- brzmienie harmonijki (które opisałeś tak ciekawie, wręcz z zapachem) nie zależy od harmonijki i nawet zakup najdroższego instrumentu tu nie pomoże, dlaczego - zapraszam do przeglądania forum;
- na kanałach 7 - 10 gra się inaczej. Jak? - zapraszam do przeglądania forum;
- "Dżem" to nie model harmonijki a riffy stosunkowo marnego harmonijkarza, za to charyzmatycznego wokalisty i frontmana - po szczegóły zapraszam do przeglądania forum;
- nie wiem też czemu wszyscy piszą, że Dżem to C-dur. Oni naprawdę grają utwory w różnych tonacjach i nie koniecznie w C-dur (pierwsza pozycja) czy G-dur (druga pozycja). Odnośnie pozycji zapraszam nie na lekcje Wychowania do życia w rodzinie ale do przeglądania forum ;) .

Życząc pozbycia się lenistwa, pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2014-01-14, 11:54    Odp: [Artykuł] Pierwsza harmonijka.

http://forum.harmoszka.co...atek-vt5656.htm

A ja może zamknę temat, żebyśmy się nie dublowali.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi