Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
adampupka 

Wiek: 29
Posty: 6
Skąd: Pniewy
Wysłany: 2013-11-19, 13:13    Technika gry.

Witajcie!!

Mija już prawie półtora roku od mojego rozpoczęcia przygody z harmonijką. Niewiele się tu udzielałem ale sporo się za to dowiedziałem. ;) Otóż teraz kiedy czuję, że moja technika jest coraz lepsza zwracam się do was z małą prośbą.
Mianowicie ostatnio coraz bardziej inspiruje mnie styl gry Hard Rockowych klasyków czyli Roberta Planta i Iana Gillana.
Zastanawia mnie na jakim typie harmonijek grają Ci panowie (diatonik??) oraz czy te brzmienie to efekt jakiejś konkretnej techniki gry? jakiej? I czy takie harmonijkowe wyczyny da się zapisać w formie tabów czy to raczej są rzeczy improwizowano-niezapisywalne?

http://www.youtube.com/watch?v=dGecNhoDb7U (0:00-01:40 i 05:00-06:20)

http://www.youtube.com/watch?v=iwBMVg9L7Q0 (02:15-03:10)

http://www.youtube.com/watch?v=D1SYPGaK7_o (04:10-05:30 i 08:00-09:00)

Z góry dzięki i pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2013-11-19, 13:25    Odp: Technika gry.

Ad. Model harmonijki.

Na razie nie mogę odsłuchać, ale w drugim i trzecim filmiku Marine Band Classic (bardzo specyficzne otwory po bokach pokryw).

Reszta - jak będę miał trochę czasu wieczorem i siądę do kompa.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2013-11-19, 14:49    Odp: Technika gry.

Harmonijki są diatoniczne, we wszystkich klipach prawdopodobnie Marine Band. Brzmienie wszędzie akustyczne, naturalne, może w pierwszych dwóch trochę bardziej przybasowione w związku z tym, że harmonijka jest trzymana blisko mikrofonu i w zamkniętych dłoniach. Gdy źródło dźwięku jest blisko mikrofonu ten wzmacnia niskie częstotliwości. W ostatnim klipie Gillan ma rozwarte dłonie, więc i brzmienie jest jaśniejsze. Żadnych zatem kosmicznych technik tu nie ma, jedynie naturalne brzmienie i odpowiednia praca z mikrofonem. Zapisać się da, choć trudno to z takimi solówkami robić. Ale piszesz, że grasz od półtora roku. To idealny czas na mały sprawdzian i próby samodzielnego rozpisania. Powoli i do celu :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2013-11-19, 21:14    Odp: Technika gry.

przesłuchałem dwa ostatnie filmiki - i tak na moje ucho jest to wszędzie zwykła druga pozycja. Tabów do drugie pozycji wszędzie znajdziesz pełno. Nie widzę większego sensu w dokładnym rozpisywaniu tych solówek.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu